Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Pewna wygrana Odry z Rozwojem

28.09.2020 14:12 | 21 komentarzy | art

Odra Wodzisław pokonała pewnie, bo 4:1 ekipę Rozwoju Katowice. Wynik meczu nie odzwierciedla do końca jego przebiegu, bowiem goście wcale nie zagrali tak źle, jakby sugerował to wynik.

Zanim w 29. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński, wykorzystując dobre dogranie Jakuba Białasa, to gości mieli dwie niezłe okazje do objęcia prowadzenia, ale w bramce czuwał Maciej Kacperski. Kilka chwil po starcie bramki, gości przed kolejną stratą uratowała poprzeczka. W 41. minucie nie było już jednak odwołania – do dalekiego podania doszedł Zieliński, który wygrał pojedynek biegowy z pilnującym go obrońcą, skorzystał z błędu bramkarza, który przed polem karnym minął się z piłką i z dość ostrego kąta, precyzyjnie skierował piłkę do pustej bramki. W 44. minucie nie popisał się z kolei Kacperski, który dał sobie wrzucić piłkę za kołnierz po technicznym uderzeniu Oliviera Lazara.

Po zmianie stron kibice oglądali m.in. ładne uderzenia – dla Odry Koby Szalamberidze, które nad poprzeczkę zdołał wynieść bramkarz Rozwoju oraz sprytny strzał Lazara z rzutu wolnego dla Rozwoju, który z najwyższym trudem wybronił Kacperski. Z wymiany ciosów ostatecznie zwycięsko wyszła Odra, kiedy w 76. minucie precyzyjne dośrodkowanie z prawej flanki spadło na głowę Damiana Tarki, który z bliska dopełnił formalności. Minutę później Tarka wywalczył na lewej stronie rzut wolny. Mocne dośrodkowanie Artura Gacia sprawił sporo problemów defensywie gości, a najwięcej Mateuszowi Gubale, który skierował piłkę do własnej bramki i stało się jasne, że Odra spokojnie zdobędzie w tym meczu trzy punkty.

Odra Wodzisław – Rozwój Katowice 4:1
Bramki: Zieliński (29.), (41.), Tarka (76.) (Gubała 77.sam.) - Lazar (44.)

Odra: Kacperski, Gać, Lalko, Krzyżok, Białas, Sadio, Zieliński (74. min. Abuladze), Zdunek (69. min. Kłosek), Shalamberidze (79. min. Dudziński), Tarka, Tabala (86. min. Szydłowski). Trener Adam Burek.