Wtorek, 27 lutego 2024

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Polonia Marklowice wygrała z imienniczką z Łazisk

21.09.2020 21:58 | 3 komentarze | art

To był jeden z ciekawszych pojedynków minionej kolejki rybnickiej grupy klasy okręgowej. Polonia Marklowice pokonała u siebie 3:1 Polonię Łaziska.

Polonia Marklowice wygrała z imienniczką z Łazisk
Gola dla gości zdobył Paweł Hojka. Ale to gospodarze mieli po meczu więcej powodów do zadowolenia. Fot. Arkadiusz Hajski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kibice długo nie mogli doczekać się goli, bo w pierwszej połowie obie ekipy nie grzeszyły skutecznością. Worek z bramkami rozwiązał się w 51. minucie dzięki trafieniu Jarosława Pawelca. Gospodarze z prowadzenie cieszyli się nieco ponad kwadrans, bo w 68. minucie wyrównał niezawodny Paweł Hojka. Ostatnie słowo, a w zasadzie słowa należały w tym meczu jednak do gospodarzy, bowiem kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry Polonia Marklowice znów objęła prowadzenia, tym razem po golu Marcina Plury, a nadzieje na korzystny rezultat wybił przyjezdnym z głowy gol Pawła Miczka. Dwie asysty w tym meczu zaliczył rezerwowy Dawid Lubas, który na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania.

Polonia Marklowice – Polonia Łaziska 3:1
Bramki: Pawelec (51.), Plura (75.), Miczek (80.) - Hojka (68.)

Polonia Marklowice: Antończyk, Komraus (46. D. Polnik), Krakowczyk, Wita, Sachs (85. Odrębski), Pochcioł, Miczek, Plura, K. Polnik (46. Lubas), Pawelec, Kubica. Trener Krzysztof Turek.

Polonia Łaziska: A. Hojka, Herda, Kafka (80. Szkatuła), Grodzki, P. Hojka, Oślizło, Sitek, Kuźdub, Sosna (75. Pietrzak), Piprek (60. Marcisz), Kowol. Trener Tomasz Sosna.