Czwartek, 20 czerwca 2024

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Monika Brzostek najlepsza w Myślenicach

19.08.2020 16:19 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodząca z Rybnika Monika Brzostek grając w parze z Aleksandrą Gromadowską wygrała trzeci turniej tegorocznego cyklu Plaży Open, który w weekend odbył się w Myślenicach.

Monika Brzostek najlepsza w Myślenicach
fot. Rafał Błachuciński
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wracające do wspólnego grania po dwutygodniowej przerwie Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska w turnieju w Myślenicach rozstawione były z numerem 6. W pierwszym meczu ich rywalkami były Dominika Bilicka i Kamila Klajman, które walkę nawiązały tylko w przegranym do 19 pierwszym secie. W drugim swoją dominację potwierdziły reprezentantki Polski, które triumfując do 13 zameldowały się w kolejnej rundzie. W drugim spotkaniu turnieju Brzostek i Gromadowska także wygrały w dwóch setach. Pierwszego seta spotkania z Michaliną Tokarską i Magdaleną Szczytowicz zakończyły one pewnym zwycięstwem do 15, natomiast w drugim mimo lepszej postawy rywalek wygrały do 18. W spotkaniu ćwierćfinałowym rywalkami reprezentantek Polski były Małgorzata Szajewska-Skuta i Magdalena Rapacz-Matras. Po pierwszym wygranym przez rywalki do 17 secie dwa kolejne przebiegały pod dyktando Brzostek i Gromadowskiej, które wygrywając do 12 i 8 zapewniły sobie awans do czołowej czwórki turnieju.

Półfinałowymi rywalkami Brzostek i Gromadowskiej były Aleksandra Zdon i Paulina Biranowska. Walka o finał nie dostarczyło wielu emocji i w dwóch pewnie wygranych do 16 i 17 setach lepsze okazały się faworyzowane reprezentantki Polski, które zameldowały się tym samym w finale. Zupełnie inny przebieg miało spotkanie finałowe, w którym po drugiej stronie siatki stanęły Justyna Łukaszewska i Olga Klocek, które udział w turnieju wzięły dzięki otrzymanej od organizatora dzikiej karcie. Premierowa partia meczu o pierwsze miejsce miała wyrównany przebieg, jednak minimalnie lepsze okazały się w niej reprezentantki Polski, które wygrały do 19. W drugim secie role się odwróciły i to rywalki triumfowały do 19. Decydująca partia to lepsza gra Brzostek i Gromadowskiej, które triumfując do 11 wygrał trzeci turniej cyklu Plaży Open.

Wyniki:

  • Brzostek/Gromadowska - Bilicka/Klajman 2:0 (21:19, 21:13)
  • Brzostek/Gromadowska - Tokarska/Szczytowicz 2:0 (21:15, 21:18)
  • Brzostek/Gromadowska - Szajewska-Skuta/Rapacz-Matras 2:1 (17:21, 21:12, 15:8)
  • Brzostek/Gromadowska - Zdon/Biranowska 2:0 (21:16, 21:17)
  • Brzostek/Gromadowska - Łukaszewska/Klocek 2:1 (21:19, 19:21, 15:11)