Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Monika Brzostek trzecia na kołobrzeskiej plaży

04.08.2020 07:56 | 0 komentarzy | rafbl

Na najniższym stopniu podium zmagania w pierwszym turnieju tegorocznego cyklu Plaży Open zakończyła pochodząca z Rybnika Monika Brzostek, która udział w turnieju rozpoczęła od eliminacji.

Monika Brzostek trzecia na kołobrzeskiej plaży
fot. worldtour.2019.fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy z czterech turniejów tegorocznego cyklu Plaży Open odbył się w weekend w Kołobrzegu. W turnieju udział wzięło łącznie dziewiętnaście par. Osiem z nich miało zapewniony udział w turnieju głównym, pozostałe walczyć musiały w eliminacjach.

Od gier eliminacyjnych, które odbyły się w piątek zmagania na kołobrzeskiej plaży rozpoczęła pochodząca z Rybnika Monika Brzostek, która decyzją trenerów w turnieju wystąpiła w parze z Agatą Ceynową. W eliminacjach, których stawką było osiem miejsc w turnieju głównym udział wzięło jedenaście par podzielonych na trzy grupy: jedną trzyzespołową, z której awans uzyskały dwie najlepsze pary i dwie czterozespołowe, z których przepustki do turnieju głównego wywalczyły po trzy najlepsze pary.

Brzostek i Ceynowa w eliminacjach trafiły do trzyzespołowej grupy A. Ich rywalkami były Dominika Bilicka grająca w parze z Kamilą Klajman oraz Urszula Łunio i Maja Kruczek. Brzostek i Ceynowa przez eliminacje przebrnęły bez najmniejszego problemu. W pierwszym w dwóch setach pokonały Bilicką i Klajman triumfując odpowiednio do 10 i 13. Bardzo podobny przebieg miało drugie spotkanie kwalifikacyjne, w którym pokonały one w setach do 14 i 11 parę Łunio/Kruczek meldując się tym samym w turnieju głównym.

Pierwszymi rywalkami w turnieju głównym dla pary Brzostek/Ceynowa były Małgorzata Szajewska-Skuta i Magdalena Rapacz-Matras. Spotkanie w dwóch setach - do 10 i 14 wygrały mające za sobą gry eliminacyjne Brzostek i Ceynowa. W drugim spotkaniu poprzeczka podniesiona została znacznie wyżej i po drugiej stronie siatki stanęły rozstawione z numerem pierwszym Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg. Z emocjonującego spotkania zwycięsko wyszły faworyzowane rywalki, które wygrały w dwóch setach do 19 i 19.

Podrażnione porażką Brzostek i Ceynowa rywalizując z prawej stronie turniejowej drabinki szybko wróciły na zwycięską ścieżkę. W pierwszym meczu zmierzyły się z Weroniką Antczak i Justyną Kozłowską, które bez problemu pokonały w dwóch setach triumfując do 13 i 11. Również w dwóch setach zwyciężyły one w kolejnym spotkaniu pokonując do 12 i 16 Karinę Jakuć i Agnieszkę Makaruk. W meczu, którego stawką był awans do półfinału po przeciwnej stronie siatki stanęły Michalina Tokarska i Magdalena Szczytowicz. Po wyrównanym meczu w setach do 16 i 15 triumfowały Brzostek i Ceynowa.

W półfinałowym starciu rywalkami pary Brzostek/Ceynowa były ponownie Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg. Po pierwszym wygranym przez Brzostek i Ceynową do 15 secie, w dwóch kolejnych minimalnie lepsze okazały się rywalki, które po wygranej na przewagi do 22 oraz w tie-breaku do 13 zameldowały się w finale.

W meczu o brązowy medal Brzostek i Ceynowa zmierzyły się... ze swoimi dotychczasowymi partnerkami, bowiem jeszcze tydzień temu Monika Brzostek występowała w parze z Aleksandrą Gromadowską, natomiast Agata Ceynowa grała wspólnie z Martą Łodej. Lepsze po dość jednostronnym pojedynku okazały się Brzostek i Ceynowa, które pokonały w setach do 14 i 9 parę Gromadowska/Łodej kończąc tym samym turniej na najniższym stopniu podium. Turniej wygrała para Gruszczyńska/Strąg, która w finale w dwóch setach zwyciężyła z parą Zdon/Biranowska.

Wyniki:

  • Brzostek/Ceynowa - Bilicka/Klajman 2:0 (21:10, 21:13)
  • Brzostek/Ceynowa - Łunio/Kruczek 2:0 (21:14, 21:11)
  • Brzostek/Ceynowa - Szajewska/Skuta/Rapacz-Matras 2:0 (21:10. 21:14)
  • Brzostek/Ceynowa - Gruszczyńska/Strąg 0:2 (19:21, 19:21)
  • Brzostek/Ceynowa - Antczak/Kozłowska 2:0 (21:13, 21:11)
  • Brzostek/Ceynowa - Jakuć/Makaruk 2:0 (21:12, 21:16)
  • Brzostek/Ceynowa - Tokarska/Szczytowicz 2:0 (21:16, 21:15)
  • Brzostek/Ceynowa - Gruszczyńska/Strąg 1:2 (21:15, 20:22, 13:15)
  • Brzostek/Ceynowa - Gromadowska/Łodej 2:0 (21:14, 21:9)