Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

W okręgówce Racibórz i Rybnik zagrają osobno. Pary I kolejki

09.07.2020 19:59 | 7 komentarzy | kozz

Termin pierwszej kolejki rozgrywek klasy okręgowej podokręgów Racibórz-Rybnik wyznaczono na 1 sierpnia.

W okręgówce Racibórz i Rybnik zagrają osobno. Pary I kolejki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas rybnickiego spotkania przedstawicieli drużyn biorących w rozgrywkach ustalono, że sezon 2020/2021 w tym regionie rozpocznie się w dwóch podgrupach. W pierwszej, złożonej z drużyn Podokręgu Racibórz na inaugurację zmierzą się: KS 1905 Krzanowice - LKS Krzyżanowice, LKS Tworków - Dąb Gaszowice, Silesia Lubomia - Zameczek Czernica, LKS 1908 Nędza - Unia Racibórz i Naprzód Borucin - Czarni Gorzyce.

Natomiast w drugiej podgrupie, złożonej zespołów z Podokręgu Rybnik, w pierwszej kolejce zagrają: Forteca Świerklany - Pierwszy Chwałowice, MKS Czerwionka - Gwiazda Skrzyszów, Polonia Łaziska - MKS 32 Radziejów-Popielów, Granica Ruptawa - Polonia Marklowice i Płomień Połomia - Rymer Rybnik.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek I runda zostanie rozegrana na systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Po zakończeniu I rundy po 4 najlepsze drużyny z I i II grupy razem utworzą grupę mistrzowską. 8 zespołów, które do rywalizacji przystąpią z "wyzerowanym" kontem punktowym walczyć będzie o jedno miejsce premiowane awansem, grając mecz i rewanż każdy z każdym.

Pozostałe zespoły z obydwu grup utworzą grupę "spadkową", liczącą w sumie 12 drużyn. W niej zaliczone zostaną wyniki bezpośrednich meczów, a drużyny zmierzą się systemem mecz i rewanż tylko z tymi rywalami, z którymi w I rundzie nie grały. Spadek dotknie minimum 5 zespołów. Liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku spadków do tej grupy drużyn z wyższych lig.

Rozgrywki poprowadzi Podokręg Rybnik.


slzpn.katowice.pl