Czwartek, 20 czerwca 2024

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Nowa libero w gliwickim AZS-ie

11.06.2020 10:15 | 0 komentarzy | rafbl

Karolina Szmigielska została nową zawodniczką gliwickiego AZS-u. Do prowadzonego przez Wojciecha Czaplę zespołu dołączyła z rywalizującego na pierwszoligowych parkietach z Akademiczkami zespołu z Krosna.

Nowa libero w gliwickim AZS-ie
fot. DeGie Sport
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

24-letnia libero siatkarskiego rzemiosła uczyła się w swoim rodzinnym mieście - Łodzi. Jest wychowanką KS Dziewiątka Łódź, gdzie rozpoczynała siatkarską karierę. Następnie przeniosła sie do Warszawy, gdzie przez cztery sezony grała w warszawskich zespołach: Sparcie, Mazovii i AZS-ie AWF, skąd ostatnim czasie do Gliwic przeniosła się nowa rozgrywająca Akademiczek - Aleksandra Muda (więcej tutaj).

Ostatni sezon Karolina Szmigielska spędziła w występującym w I Lidze Kobiet zespole Karpaty AZS PWSZ MOSiR Krosno Glass, z którym w przedwcześnie zakończonym z powodu pandemii sezonie zajęła w ligowej tabeli 11. miejsce.

Szmigielska jest trzecią zawodniczką, która dołączyła do AZS-u. Wcześniej kontrakty podpisały wspominana Muda oraz Aneta Wilczek. Jak wcześniej informowaliśmy w składzie pozostało sześć zawodniczek, które gliwicki zespół reprezentowały w poprzednim sezonie : Agata Skiba, Joanna Ciesielczyk, Aleksandra Elko, Sylwia Pelc, Valeriia Nudha i Julia Wałek. O kolejnych transferach AZS-u informować będziemy wkrótce.