środa, 28 lutego 2024

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Podokręg Racibórz potwierdził kto awansuje do wyższej klasy. Wśród nich m.in. trzeci w tabeli LKS Brzezie

20.05.2020 11:45 | 9 komentarzy | kozz

We wtorek zatwierdzono, które drużyny awansowały w poszczególnych klasach rozgrywkowych Podokręgu Racibórz. Z awansu cieszyć się mogą zespoły z Czernicy, Krzanowic, Raszczyc, Zawady Książęcej, Brzezia, Zabełkowa, Pietraszyna, Pstrążnej i Adamowic.

Podokręg Racibórz potwierdził kto awansuje do wyższej klasy. Wśród nich m.in. trzeci w tabeli LKS Brzezie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skąd decyzja o tym, żeby z B do A awansowały 3 drużyny i z C do B 4 zespoły? Otóż jak się dowiedzieliśmy wszystko zostało zrobione zgodnie z regulaminem z którym kluby zapoznały się przed sezonem. - W związku z tym, że nie ma drużyn spadkowych, to my do klasy okręgowej zatwierdziliśmy awans Zameczku Czernica i KS 1905 Krzanowice. Z kolei z B klasy do A klasy mogą awansować trzy drużyny i są to LKS Raszczyce, LKS Zgoda Zawada Książęca i LKS Brzezie. Natomiast z C klasy awansują po dwie drużyny z dwóch grup, a zatem są to LKS Zabełków, KS Pietraszyn, LKS Pstrążna i LKS Adamowice. Każdy przed sezonem wiedział o co gra i wiedział o co walczy. Co prawda wirus pokrzyżował nam plany i rozgrywek nie udało się dokończyć, ale regulamin awansów i spadków został utrzymany - powiedział prezes Podokręgu Racibórz, Stefan Ekiert.

Przypomnijmy, że wcześniej zdecydowano, że w niższych ligach nie spada żadna drużyna, a przewidywane są tylko awanse.

Zatem w raciborskiej A i B klasie będziemy mieli po 17 zespołów, co sprawi, że jedna drużyna w dany weekend będzie odbywała pauzę. Natomiast w C klasie (bądź w dwóch grupach C klasy) zagra tyle drużyn ile zostanie zgłoszonych.

Sternik raciborskiego podokręgu dodał także, iż do 20 czerwca kluby muszą złożyć deklaracje odnośnie przystąpienia do nowego sezonu. A ten według słów prezesa ma rozpocząć się 18 lipca 2020 r.