Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Rozgrywki tenisa stołowego zakończone. KTS w I lidze

04.04.2020 15:03 | 0 komentarzy | adi

Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął uchwałę o zakończeniu rozgrywek ligowych szczebla centralnego. Podobnie uczynił Śląski Związek Tenisa Stołowego z rozgrywkami niższych lig. Oznacza to, że awans do I ligi kobiet uzyskał KTS Gliwice.

Rozgrywki tenisa stołowego zakończone. KTS w I lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klasyfikacja końcowa rozgrywek Ekstraklasy kobiet, Superligi mężczyzn, I ligi kobiet oraz I ligi mężczyzn zostaje ustalona na podstawie aktualnych tabel. Z uwagi na różną ilość rozegranych meczów przez poszczególne drużyny parametrem decydującym o kolejności jest ratio, czyli stosunek zdobytych punktów do ilości rozegranych meczów.

W treści uchwały rozstrzygnięte zostały kwestie spadków i awansów w sezonie 2019/2020.

  • Z Ekstraklasy kobiet spadają drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajmowały miejsca 9 i 10, a z Superligi mężczyzn miejsca 11 i 12.
  • Do Ekstraklasy kobiet i Superligi mężczyzn awansują drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajmowały pierwsze miejsca w swoich grupach I ligi.
  • Z I ligi kobiet i mężczyzn spadają drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek w swoich grupach zajmowały miejsca 9 i 10.
  • Do I ligi kobiet i mężczyzn awansują drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajmowały pierwsze miejsca w swoich II ligach.
  • W I lidze weźmie udział po 24 drużyny kobiet i mężczyzn podzielonych geograficznie na grupy północną i południową – po 12 drużyn w każdej z grup.

Oznacza to, że w I lidze kobiet zagra KTS Gliwice. Niewiele do awansu do Ekstraklasy zabrakło JKTS-owi Jastrzębie. Jastrzębianki skończyły rozgrywki na drugiej pozycji. W I lidze mężczyzn piąte miejsce zajął KTS Gliwice.

Uchwały Polskiego Związku Tenisa Stołowego można przeczytać TUTAJ.