Piątek, 23 lutego 2024

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Rozpocząć rundę rewanżową zwycięstwem [ZAPOWIEDŹ]

17.01.2020 18:07 | 0 komentarzy | rafbl

Już jutro kolejne ligowe spotkanie rozegrają siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy w meczu 15. kolejki podejmą na własnym parkiecie MKS Będzin. Rozegrane w Sosnowcu spotkanie będzie pierwszym meczem rundy rewanżowej jubileuszowego dwudziestego sezonu Plus Ligi.

Rozpocząć rundę rewanżową zwycięstwem [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozgrywki Plus Ligi po przerwie na turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Tokio nabierają rozpędu. Kędzierzynianie wznowili je jednak w ubiegłą niedzielę, kiedy rozegrali zaległe spotkanie z BKS-em Visła Bydgoszcz. Dzięki wygranej w trzech setach Mistrzowie Polski zakończyli pierwszą część fazy zasadniczej na 1. miejscu. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia zgromadzili na swoim koncie 36 "oczek" i legitymują się bilansem dwunastu zwycięstw i jednej porażki. Ponadto w środę po pewnym zwycięstwie w trzech setach pokonali w ćwierćfinale Pucharu Polski BBTS Bielsko-Biała. Wyniki dwóch tegorocznych spotkań pokazują, że przerwa w rozgrywkach nie wpłynęła na dyspozycję zawodników ZAKSY, którzy uwzględniając zarówno krajowe jak i europejskie rozgrywki mają serię jedenastu meczów bez porażki.

Na przeciwległym biegunie ligowej stawki znajduje się jutrzejszy rywal kędzierzynian - MKS Będzin, który z 7 punktami na koncie zajmuje przedostatnie - 13. miejsce. Początek rozgrywek Plus Ligi był dla będzinian trudny, jednak końcówka ubiegłego roku była dla siatkarzy MKS-u udana. W pięciu rozegranych w grudniu meczach odnieśli trzy zwycięstwa dzięki czemu opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Będzinianie w trzynastu rozegranych meczach zanotowali trzy zwycięstwa i ponieśli dziesięć porażek.

Murowanym faworytem spotkania wydają się być Mistrzowie Polski, jednak w siatkówce wszystko jest możliwe. Czy kędzierzynianie odniosą kolejne zwycięstwo i umocnią się na 1. miejscu w tabeli? A może to będzinianie sprawią niespodziankę i pokonają faworyzowanego rywala? O tym przekonamy się jutrzejszego wieczora. Początek spotkania w Sosnowcu zaplanowano na godzinę 17:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport Extra.

MKS Będzin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

sobota, 18 stycznia 2020, godz. 17:30