Wtorek, 11 czerwca 2024

imieniny: Barnaby, Radomiła, Feliksa

Pewne zwycięstwo raciborskich siatkarzy [ZDJĘCIA]

04.01.2020 21:12 | 0 komentarzy | rafbl, tom

Ósme zwycięstwo w sezonie odnieśli w sobotnie popołudnie siatkarze raciborskiego AZS-u Rafako, którzy w trzech setach pokonali beniaminka I Ligi Śląskiej - UKS-u Jedynka Jaworzno.

Już w początkowej fazie premierowej odsłony gospodarze zbudowali sobie czteropunktową przewagę (7:3). W dalszej części partii raciborzanie dorzucili do swojego prowadzenia kolejne dwa "oczka" i prowadzili pewnie 15:10. Do końca partii obraz gry nie uległ zmianie i miejscowy wygrali do 21.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Rafako 5:0. W kolejnych akcjach podopieczni Bartosza Frątczaka powiększyli swoją przewagę do siedmiu (12:5), a zbliżając się do decydującego fragmentu partii dziesięciu (22:12) "oczek". Ostatecznie raciborzanie wygrali bardzo wysoko do 14.

Trzecia i zarazem ostatnia odsłona meczu nie różniła się od poprzednich. Siatkarze Rafako szybko wyszli na sześciopunktowe prowadzenie (8:2), które utrzymywali w dalszej części gry. Goście nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych raciborzan, którzy pewnie zmierzali po zwycięstwo. Set zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy do 18, którzy wygrali całe spotkanie 3:0 odnosząc ósme zwycięstwo w sezonie.

Siatkarze Rafako z 23 "oczkami" na koncie zajmują w tabeli I Ligi Śląskiej 3. miejsce.

KS AZS Rafako Racibórz - UKS Jedynka Jaworzno 3:0 (25:21, 25:14, 25:18)

AZS: Gołuchowski, Błaszczok, Besz, Herich, Gonsior, Spelak oraz Kostka (libero), Myśliwy

UKS: Tomasiak, Maciukiewicz, Mida, Sokulski, Zygmunt, Niezabitowski oraz Rylski (libero), Bąk, Boba, Sawka