środa, 12 czerwca 2024

imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

SK Górnik Radlin kończy rok zwycięstwem

17.12.2019 22:16 | 0 komentarzy | rafbl

Żadnych problemów nie mieli siatkarze SK Górnik Radlin w ostatnim tegorocznym ligowym meczu, w którym na własnym parkiecie podejmowali UKS Jedynka Jaworzno. Radlinianie wygrali to spotkanie pewnie w trzech setach.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg i dopiero w połowie seta gospodarze przejęli inicjatywę i zdołali wypracować sobie pięciopunktową zaliczkę (13:8). W drugiej części seta przewaga radlinian powiększyła się i wchodząc w decydującą fazę seta sięgnęła siedmiu "oczek" (20:13). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i miejscowi triumfowali pewnie do 18.

Druga partia podobnie jak poprzednia to początkowo wyrównana gra obydwu zespołów, jednak z czasem prowadzeni przez trenera Marka Przybysza radllinianie odskoczyli na osiem punktów (5:13). W dalszej części gry przyjezdni starali się odrabiać straty, jednak konsekwentnie grający zawodnicy Górnika odparli ich atak i wygrali ostatecznie do 19.

Od początku trzeciego seta niewielką przewagę mieli goście. Radlinianie długo nie mogli wrócić do skutecznej gry z dwóch pierwszych partii i dopiero zbliżając się do decydującej części partii odrobili straty i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (20:18). W końcówce gospodarzenie dali się dogonić i wygrali do 21, a całe spotkanie 3:1.

Górnik, dla którego było to ostatnie ligowe spotkanie w 2019 roku awansował na 1. miejsce w tabeli I Ligi Śląskiej. Radlinianie w dziesięciu rozegranych spotkaniach zdobyli 22 "oczka". Na punktową zdobycz zawodników z Radlina złożyło się siedem zwycięstw i trzy porażki. Kolejne i zarazem ostatnie spotkanie pierwszej rundy rozgrywek podopieczni trenera Przybysza rozegrają 4 stycznia, kiedy podejmą na własnym parkiecie beniaminka - LKS Olimpia Włodowice.

SK Górnik Radlin - UKS Jedynka Jaworzno 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

Górnik: Szymiczek, Dzido, Gardyan, Grzywacz, Szafranek, Konieczny K. oraz Skupień (libero), Konieczny D., Nowakowski, Walawski

Jedynka: Tomasiak, Bąk, Mida, Sokulski, Zygmunt, Jasiak oraz Rylski (libero), Skorus (libero), Boba, Maciukiewicz, Sawka