Czwartek, 29 lutego 2024

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

29.11.2019 12:44 | 1 komentarz | kozz

694 szkółki piłkarskie otrzymały Certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. Wśród nich znalazło się 25 klubów z naszego regionu.

Kluby z naszego regionu wyróżnione Certyfikatami PZPN
fot. RKP ROW Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek. Każda ze szkółek, które pomyślnie przeszły weryfikację i w konsekwencji zostały odznaczone certyfikatami, otrzyma od Polskiego Związku Piłki Nożnej bezpośrednią wiadomość ze szczegółowymi wytycznymi co do dalszych kroków.

Z naszego regionu złote certyfikaty otrzymały (5): RKP SP ROW Rybnik, KS GKS 1962 Jastrzębie SA, MKS Żory, MOSiR Czerwionka-Leszczyny, Górnik Zabrze SSA.

Srebrne certyfikaty (2): GKS Piast Gliwice, AP Team Gliwice.

Brązowe certyfikaty (18): KS Cisowa Kędzierzyn-Koźle, KS Polonia Głubczyce, TS Chemik Kędzierzyn-Koźle, LZS Odrzanka Dziergowice, MKS Zaborze, LKS Jedność 32 Przyszowice, UKS SP Winners Gołkowice, KF Akademia Pyskowice, KS Toszecka Akademia Piłkarska, MKS Concordia Knurów, GSF Gliwice, KS Polonia Niewiadom, KKS Zabrze, LKS Buk Rudy, KS Sośnica Gliwice, KS MOSiR Stal Zabrze, TKKF Zuch Orzepowice, MKS Zabrze-Kończyce.

- Nasz cel na ten rok został osiągnięty. Dużo pracy wykonaliśmy w klubie, we współpracy z Szkołą Sportów SP 31, z MORiSerm oraz Urzędem Miasta. Wszyscy od początku wiedzieliśmy, iż musimy zrobić wszystko by uzyskać najwyższą odznakę. Najtrudniejszym zadaniem było uporządkowanie grup treningowych, tak by odpowiednia ilość zawodników trenowała z odpowiednią ilością trenerów. W naszym klubie jest 14 grup treningowych objętych certyfikacją, są to grupy od rocznika 2007 do 2013 włącznie, zaś w każdej grupie jest od 10 do 24 zawodników. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych lat podniesie się poziom jakości naszej pracy, a to przełoży się na większą ilość zawodników reprezentujących nas na poziomie centralnym czy w kadrach Polski, a także na szybki powrót naszego pierwszego zespołu do II ligi - skomentował trener RKP ROW, Mateusz Kurc.