Piątek, 24 maja 2024

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

Młodzi piłkarze z Zabrza i Kędzierzyna-Koźla najlepsi w Krakowie

18.11.2019 13:27 | 0 komentarzy | adi

W TAURON Arenie Kraków rozegrano finał turnieju TAURON Energetyczny Junior Cup, a Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła w roczniku 2012. Wśród drużyn rocznika 2011 zwyciężył Młodzieżowy Klubu Sportowy "Zaborze" Zabrze.

Młodzi piłkarze z Zabrza i Kędzierzyna-Koźla najlepsi w Krakowie
Fot. TAURON Polska Energia S.A.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla wszystkich drużyn biorących udział w finale turnieju przygotowano nagrody. Drużyny z pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej wyjechały z Krakowa z nagrodami od 15 do 5 tysięcy złotych, zaś pozostałe drużyny biorące udział w finale otrzymały po 2 tysiące złotych. Ponadto zwycięzcy z rocznika 2010 pojadą na obóz szkoleniowy na Maltę.

W całym turnieju rywalizowało 100 drużyn - łącznie 1000 młodych piłkarek i piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat. Do wielkiego finału organizowanego z okazji Święta Niepodległości, zakwalifikowało się po osiem najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach małopolskich, śląskich i dolnośląskich.

W krakowskim finale, drużyny w swoich kategoriach wiekowych rywalizowały w systemie ligowym, czyli "każdy z każdym". Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozegrały dziesięciominutowe mecze.

Zwycięzcy drugiej edycji TAURON Energetyczny Junior Cup

Z rocznika 2010

  • I miejsce: Akademia Piłkarska Limanovia
  • II miejsce: Klub Sportowy Zakopane
  • III miejsce: MUKP Dąbrowa Górnicza

Z rocznika 2011

  • I miejsce: Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze
  • II miejsce: Akademia Piłkarska Limanovia
  • III miejsce: MUKP 2011 Dąbrowa Górnicza 1

Z rocznika 2012

  • I miejsce: Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn-Koźle
  • II miejsce: Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze" Zabrze
  • III miejsce: UKS Hattrick Głuchołazy

- TAURON Energetyczny Junior Cup, to nie tylko promocja sportu, ale także doskonała okazja do spotkania i wspólnego świętowania rocznicy odzyskania Niepodległości przez młodzież z południa Polski - podsumował turniej Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. - Już teraz mogę zapowiedzieć, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie - dodał prezes.

Gościem specjalnym finału tegorocznego turnieju był Jerzy Dudek, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej i zwycięzca Ligi Mistrzów z 2005 roku. Były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt przeprowadził z zawodnikami rozgrzewkę. - Te dzieciaki są pełne energii, bardzo mi było trudno przeprowadzić rozgrzewkę, bo ci najmłodsi od razu chcieli grać. Cieszę się, że jest taki turniej, że jest miejsce, gdzie najmłodsi mogą rywalizować. Tu uczą się wygrywać i przegrywać, integrują się z koleżankami i kolegami niejednokrotnie z odległych miast - mówił o uczestnikach turnieju Jerzy Dudek.

Pierwszą część eliminacji młodzi zawodnicy rozegrali 8 października w Nowej Hucie. Kolejne turnieje eliminacyjne odbyły się 9 października we Wrocławiu i 10 października w Siemianowicach Śląskich. Patronami turnieju było Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Partnerem wydarzenia Stowarzyszenie SIEMACHA. Turniej odbywa się w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”, stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego w wielu innych dyscyplinach m.in. piłki ręcznej i siatkówki.