Piątek, 23 lutego 2024

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Tygiel najlepszy na Śląsku w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej

21.10.2019 16:29 | 0 komentarzy | dud

Od kilku lat reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych była liczącą się drużyną w zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej na szczeblu wojewódzkim. Nauczyciele wychowania fizycznego pieczołowicie prowadzili nabór do reprezentacji lekkoatletycznej szkoły wśród uczniów zajmujących się różnymi dyscyplinami sportowymi. 

Tygiel najlepszy na Śląsku w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
Fot. ZST w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 2017 roku w ZST została utworzona pierwsza klasa sportowa o profilu lekkoatletycznym. Od tego czasu do sztabu nauczycieli wychowania fizycznego dołączyli trenerzy z klubu RMKS: Aleksander Wypiór oraz Dorota Fojcik, którzy wsparli pozostałych nauczycieli swoim doświadczeniem, a drużyna lekkoatletyczna zyskała nowych zawodników. Po kilku latach ocierania się o te najwyższe laury, udało się je zdobyć 4 października tego roku. Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych uzyskała historyczne wyniki w lekkoatletyce w rozgrywkach szkolnych.

Dziewczyny zdobyły II miejsce w Finale Województwa Śląskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, ustępując miejsca V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, a pozostawiając za sobą 13 szkół, w tym również szkoły Mistrzostwa Sportowego, Szkoły Sportowe i inne.

Natomiast chłopcy zdobyli upragnione I miejsce w Finale Województwa Śląskiego w szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, pokonując takich rywali jak V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu czy Liceum Sportowe w Dąbrowie Górniczej.

W reprezentacjach brali udział uczniowie klas sportowych o profilu: lekkoatletyka, ale również wspomagali ich uczniowie, którzy uprawiają takie sporty jak: koszykówka, sztuki walki, piłka nożna. A oto jak walczyła reprezentacja na przestrzeni lat:

  • 2014/2015- IV miejsce w Finale Województwa Śląskiego w szkolnej LidzeLekkoatletycznej
  • 2015/2016- III miejsce w Finale Województwa Śląskiego w szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
  • 2016/2017- II miejsce w Finale Województwa Śląskiego w szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
  • 2017/2018- III miejsce w Finale Województwa Śląskiego w szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
  • 2018/2019- II miejsce w Finale Województwa Śląskiego w szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
  • 2019/2020- I miejsce w Finale Województwa Śląskiego w szkolnej Lidze Lekkoatletycznej.

Opiekunami młodzieży podczas zawodów byli: Anna Karwot i Paweł Pluta.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl