Czwartek, 20 czerwca 2024

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Polacy w strefie medalowej Mistrzostw Europy

23.09.2019 21:41 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w Apeldoorn spotkaniu ćwierćfinałowym Mistrzostw Europy siatkarzy reprezentanci Polski pewnie w trzech setach pokonali Niemców meldując się tym samym w najlepszej czwórce turnieju.

Polacy w strefie medalowej Mistrzostw Europy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania należał do biało-czerwonych, którzy szybko wypracowali sobie czteropunktową przewagę (6:2). Przerwa na żądanie trenera rywali, w których składzie znaleźli się grający w Jastrzębskim Węglu Lukas Kampa Christian Fromm pomogła i po chwili doprowadzili oni do remisu po 6 i od tego momentu gra wyrównała się. W dalszym fragmencie seta Niemcy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (10:12), jednak po chwili do głosu ponownie doszli Mistrzowie Świata, którzy szybko wyrównali, a następnie wyszli na bezpieczne, czteropunktowe prowadzenie (18:14). Wchodząc w decydująca fazę seta przewaga Polaków powiększyła się o jeszcze jedno "oczko" (20:15). Ostatecznie partia zakończyła się pewnym zwycięstwem reprezentantów Polski do 19.

Drugi set w początkowej fazie miał bardzo wyrównany przebieg, a wynik raz po raz oscylował w granicach remisu. Polscy siatkarze większą przewagę zdołali sobie wypracować dopiero w środkowej fazie seta, kiedy to wyszli na trzypunktowe prowadzenie (12:9). W kolejnych akcjach przewaga konsekwentnie i skutecznie grających podopiecznych trenera Vitala Heynena wzrosła do pięciu "oczek" i taki wynik utrzymywał się do końcowych fragmentów drugiej odsłony. Niemcy starali się gonić biało-czerwonych, jednak nie byli w stanie odwrócić losów seta, który padł łupem Polaków, którzy wygrali do 21.

Trzeci set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia Mistrzów Świata (5:2). W kolejnych akcjach Polacy utrzymywali wypracowaną przewagę, jednak w środkowej fazie seta rywale zmniejszyli straty do jednego "oczka" (12:11). W kolejnych akcjach żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na kilka punktów i dopiero wchodząc w końcowy fragment trzeciej odsłony biało-czerwoni wyszli na czteropunktowe prowadzenie (20:16). Końcówka to koncertowa gra Mistrzów Świata, którzy powiększyli przewagę i wygrali ostatecznie do 18, a całe spotkanie 3:0 meldując się po raz pierwszy od ośmiu lat w półfinale Mistrzostw Europy.

W zaplanowanym na czwartek spotkaniu półfinałowym, które rozegrane zostanie w słoweńskiej Lublanie rywalem polskich siatkarzy będzie Słowenia, która pokonała Rosjan 3:1.

Polska - Niemcy 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)

Polska: Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Muzaj, Leon, Nowakowski oraz Zatorski (libero), Wojtaszek (libero), Komenda, Konarski

Niemcy: Kampa, Schott, Böhme, Grozer, Fromm, Krick oraz Zenger (libero), Kaliberda, Hirsch, Zimmerman, Karlitzek