Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Spacerkiem do ćwierćfinału

21.09.2019 21:20 | 0 komentarzy | adi

Reprezentacja Polski w trzech krótkich setach pokonała Hiszpanię i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Spacerkiem do ćwierćfinału
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszej partii "Biało-czerwoni" prowadzili od pierwszej do ostatniej piłki. Początkowo przewaga Polaków wynosiła kilka punktów (6:4, 10:8), ale w decydujących momentach podkręcali tempo i bez większego problemu odskoczyli od rywali, którzy popełniali sporo błędów - zwłaszcza na zagrywce.

W drugim secie przewaga Polaków była jeszcze większa. Szybko zdobyli sześć punktów z rzędu i objęli prowadzenie 9:3. Mistrzowie świata spokojnie kontrolowali przebieg tej części (16:8, 21:11) i ostatecznie wygrali do 13.

Trzecia partia miała podobny przebieg. Szybko wypracowana przewaga (9:3, 16:7) i pełna kontrola nad widowiskiem. Hiszpanie nie byli zbyt wymagającą przeszkodą i mimo że trener Vital Heynen dał pograć rezerwowym, to i tak "Biało-czerwoni" wygrali do 16. W poniedziałek Polacy zmierzą się w walce o półfinał z Niemcami, którzy dzisiaj pokonali Holandię 3:1.

Polska - Hiszpania 3:0 (25:18, 25:13, 25:16)

Polska: Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Maciej Muzaj, Wilfredo Leon, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Damian Wojtaszek (libero) oraz Paweł Zatorski (libero), Dawid Konarski, Marcin Komenda, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Karol Kłos.