Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Czwarta wygrana Polaków na Mistrzostwach Europy

17.09.2019 18:23 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w Amsterdamie czwartym grupowym spotkaniu podczas Mistrzostw Europy siatkarska reprezentacja Polski bez problemu w trzech setach pokonała Czarnogórę.

Czwarta wygrana Polaków na Mistrzostwach Europy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wtorkowe spotkanie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy szybko wypracowali sobie czteropunktową zaliczkę (1:5). W dalszej fazie seta przewaga biało-czerwonych powiększyła się do pięciu (5:10), a następnie dziesięciu "oczek" (7:17). Zawodnicy z Czarnogóry kompletnie nie mieli pomysłu jak zatrzymać Mistrzów Świata, którzy seryjnie zdobywając punkty wygrali ostatecznie premierową odsłonę do 10.

Początek drugiej odsłony miał bardziej wyrównany przebieg, jednak z czasem podopieczni trenera Vitala Heynena wyszli na czteropunktowe prowadzenie (4:8). w dalszym fragmencie seta polscy siatkarze konsekwentnie powiększali przewagę, która wchodząc w decydującą fazę seta sięgnęła siedmiu "oczek" (13:20). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i Mistrzowie Świata triumfowali pewnie do 17.

Trzecią partię biało-czerwoni rozpoczęli od prowadzenia 0:3. Czarnogórcy zdołali jednak wyrównać (3:3) i od tego momentu gra wyrównała się. Z czasem polscy siatkarze zdołali odbudować swoje trzypunktowe prowadzenie (8:11), które z czasem powiększyło się do sześciu "oczek" (10:16). Zbliżając się do decydującego fragmentu partii nasi siatkarze wypracowali sobie bardzo bezpieczne, ośmiopunktowe prowadzenie (12:20). W końcówce rywale zniwelowali nieco straty, jednak nawet przez moment nie zagrozili Polakom, którzy zwyciężyli do 19, a w całym spotkaniu 0:3.

Jutro Polscy siatkarze mają dzień przerwy, natomiast w czwartek w ostatnim grupowym spotkaniu zmierzą się z Ukrainą.

Czarnogóra - Polska 0:3 (10:25, 17:25, 19:25)

Czarnogóra: Strugar, Vukasinović, Jecmenica, Culafić, Bojić, Cuk B. oraz Cacić (libero), Cuk G., Minić, Milić

Polska: Komenda, Śliwka, Bieniek, Konarski, Leon, Kłos oraz Wojtaszek (libero), Szalpuk, Kochanowski