środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Gwiazdy sportu na Śląskim

09.09.2019 13:11 | 0 komentarzy | Agnes

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do 10. jubileuszowej edycji LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej. 14 września na Stadionie Śląskim wystąpią gwiazdy światowej lekkoatletyki.

Gwiazdy sportu na Śląskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedna z największych imprez lekkoatletycznych w Polsce zagości na Stadionie Śląskim po raz drugi. W ostatniej edycji wydarzenia na trybunach zasiadło 40 tys. kibiców. Wstęp na zawody będzie darmowy.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z najważniejszych imprez sportowych roku i kolejny dowód na to, że Stadion Śląski jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Jestem przekonany, że tysiące kibiców będą wspierać sportowców i dopingować ich w osiąganiu jak najlepszych wyników. Warto tego dnia wybrać się na Stadion Śląski z całą rodziną, wziąć udział w pikniku lekkoatletycznym i aktywnie spędzić czas” – zaprasza marszałek Jakub Chełstowski.

W dotychczasowych edycjach LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej wystartowało wielu znakomitych sportowców i w tym roku będzie podobnie. Organizatorzy zapewniają o udziale najlepszych polskich lekkoatletów oraz gwiazd światowej lekkoatletyki, wśród których znajdą się m.in. Mariya Lasitskene, Thomas Walsh, Andrius Gudzius, Robert Harting, czy Allyson Felix.

Swój udział zapowiedziały sportowe ambasadorki Województwa Śląskiego i Stadionu Śląskiego, Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda. Warto podkreślić, że w tym roku wszystkie biegi na 100 metrów podczas LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej będą w wyjątkowy sposób poświęcone setnej rocznicy wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. 

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się w sobotę 14 września. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00. Godzinę wcześniej na błoniach Stadionu Śląskiego wyrośnie miasteczko lekkoatletyczne, z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin. Uczestnicy pikniku będą mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, pod okiem doświadczonych trenerów. Kilka godzin przed głównym mityngiem płytę stadionu opanują młodzi adepci Królowej Sportu w ramach Małego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Rywalizacja jest skierowana do dzieci i młodzieży zrzeszonej w klubach lekkoatletycznych z całej Polski.

Ludzie:

Jakub Chełstowski

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka