Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Grzegorz Kasprzik trafi do Dębu Gaszowice? Przegrany sparing z Zameczkiem Czernica [ZDJĘCIA]

15.07.2019 11:44 | 2 komentarze | kozz

Dwie najlepsze drużyny Gminy Gaszowice miniony sezon zakończyły degradacją do niższej ligi. Dąb Gaszowice spadł z IV ligi do okręgówki, a Zameczek Czernica z okręgówki do A klasy. W sobotnie popołudnie na boisku w Piecach zagrały ze sobą one mecz sparingowy.

Grzegorz Kasprzik trafi do Dębu Gaszowice? Przegrany sparing z Zameczkiem Czernica [ZDJĘCIA]
Doświadczony Kasprzik może zostać bramkarzem Dębu Gaszowice. Rozmowy trwają.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W drużynie z Czernicy zabrakło kilku podstawowych zawodników, część z nich jest na wakacjach, a część nadal leczy kontuzje. Pojawili się za to dwaj nowi: Sebastian Mańka i Arkadiusz Sokołowicz. Pierwszy to doświadczony, 38-letni defensywny pomocnik, grający ostatnio w KS Kornowac. Drugi to 25-letni napastnik występujący w poprzednim sezonie w Unii Książenice. Więcej zmian kadrowych szykuje się w Dębie, w barwach którego w tym meczu zagrał między innymi znany z boisk ekstraklasy bramkarz Grzegorz Kasprzik.

Mecz wygrali goście z Czernicy, u których było widać lepsze zgranie. Zameczkowi prowadzenie dał Bartosz Kuciel, który w 42. minucie z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po podaniu Łukasza Gembalczyka. Minutę później do wyrównania strzałem głową doprowadził Mariusz Kraśniewski. W 56. minucie po wrzutce w pole karne Mateusza Tuleji i zgraniu głową Sokołowicza, znowu z bliska gola zdobył Kuciel. Odpowiedzieć mógł Dominik Siedlaczek, ale nie trafił do pustej bramki.

Kolejnym sparingpartnerem Dębu Gaszowice będzie IV-ligowy Gwarek Ornontowice. Mecz odbędzie się na boisku w Piecach w środę, 17 lipca o godzinie 18:00.

Dzień później, na boisku w Czernicy o godzinie 18:00 miejscowy Zameczek zagra mecz kontrolny z beniaminkiem ligi okręgowej - LKS-em Tworków.

GKS Dąb Gaszowice - LKS Zameczek Czernica 1:2 (1:1)

Mariusz Kraśniewski 43. - Bartosz Kuciel 42., 56.


Łukasz Kozik