Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Otwarcie stadionu im. Czesława Burka bez udziału wójta. Tablicę odsłonili jego córka i syn

20.06.2019 20:46 | 11 komentarzy | mak

Wielka feta w Nieboczowach. Stadion im. dr Czesława Burka został oficjalnie otwarty. Wstęgę przecinało 20 osób. Zabrakło wójta Czesława Burka. Ze względu na stan zdrowia nie mógł wziąć udziału w uroczystości. Włodarza reprezentowali najbliżsi - żona i dzieci.

Otwarcie stadionu im. Czesława Burka bez udziału wójta. Tablicę odsłonili jego córka i syn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowoczesny i okazały stadion w Nieboczowach ma swojego patrona. Został nim Czesław Burek, wójt Lubomi. Tak chcieli mieszkańcy ocalonej wsi. To forma podziękowania z ich strony. W czwartek - 20 czerwca - obiekt został oficjalnie otwarty. Ze względu na stan zdrowia wójt nie mógł wziąć udziału w uroczystości. Byli za to jego najbliżsi. Żona Janina, córka Katarzyna i syn Adam. Dzieci samorządowca odsłoniły pamiątkową tablicę związaną z nadaniem imienia całemu kompleksowi sportowemu. - W imieniu taty i całej naszej rodziny chcę podziękować za tak liczne przybycie. Tata ma się dobrze, w szybkim tempie wraca do formy. Chciał podziękować za fantastyczną organizację wydarzenia i życzy wszystkim dobrej zabawy - powiedział syn wójta, Adam Burek.

- W imieniu wójta chciałem podziękować za wspaniałą inicjatywę. Że w tak niezwykły sposób podziękowaliście mu za kilkunastoletni trud, jaki wiązał się z przenosinami wsi - podkreślał z kolei Bogdan Burek, zastępca wójta.

Przypomnijmy, że stadion w Nieboczowach to m.in. boisko z certyfikatem FIFA, kryte trybuny, parkingi, piękny dom sportu, a w nim pomieszczenia dedykowane zawodnikom i trenerom. Do tego strefa SPA złożona z trzech saun, groty solnej, pokoju wypoczynku i siłowni. Symboliczny klucz do obiektu otrzymał jego kierownik, Jarosław Wieczorek.

W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyło aż 20 osób, m.in. były sołtys, obecna pani sołtys, przedstawiciele klubu z Nieboczów, przedstawiciele środowisk piłkarskich, senator, starosta, radni samorządowi różnego szczebla, żona wójta, zastępca wójta, dyrektor GOKSiR i powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Uroczystemu otwarciu obiektu towarzyszył szereg atrakcji. Były turnieje dla dzieci, pokazy, występy taneczne. Odbył się też mecz pokazowy pomiędzy Odrą Nieboczowy i Odrą Wodzisław.

Więcej w kolejnym wydaniu Nowin Wodzisławskich

Ludzie:

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Poseł na Sejm, były Wojewoda Śląski