Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Trzecie miejsce siatkarzy „Mechanika” w województwie śląskim

31.05.2019 09:41 | 0 komentarzy | dud

W środę 29 maja w Gliwicach został rozegrany Finał Licealiady województwa śląskiego w piłce siatkowej chłopców.

Trzecie miejsce siatkarzy „Mechanika” w województwie śląskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju tym wystąpiły: ZSTI Gliwice, IX LO Częstochowa, ZS im. W. Szybińskiego Cieszyn i CKZiU nr2 „Mechanik” Racibórz.

Pierwszy mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze z Gliwic pokonując Cieszyn w dwóch setach. W drugim meczu „Mechanik” zmierzył się z faworytem z Częstochowy i po zaciętym pojedynku (17:25,25:27) musiał uznać wyższość przeciwnika.

W meczu o 3. miejsce chłopcy z Raciborza nie dali większych szans przeciwnikowi i pewnie pokonali zespół z Cieszyna 2:0 (25:18, 25:14). Finał zawodów zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Częstochowy, którzy pokonując Gliwice zostali mistrzami Licealiady województwa śląskiego.

„Mechanik” zajmując trzecie miejsce w Finale Licealiady osiągnął najlepszy wynik od ponad 40 lat. Szkołę reprezentowali: Besz Jakub, Gołuchowski Szymon, Kućma Paweł, Sokolik Mateusz, Myśliwy Tomasz, Rzytki Marek, Nadskakulski Daniel, Bluj Michał, Jureczka Szymon, Gładysz Dawid, Jarząbek Dominik.

Ponadto we wcześniejszych etapach grali: Polak Patryk, Dyjach Kacper, Kilian Sebastian. Opiekunem drużyny jest Damian Sergiel.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl