Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Zagrają o być albo nie być

24.05.2019 17:34 | 0 komentarzy | kozz

W czwartej lidze czas na końcowe rozstrzygnięcia. Choć do końca sezonu pozostały jeszcze cztery mecze, to bez wątpienia dla Unii Racibórz jak i Dębu Gaszowice sobotnia konfrontacja przy Zamkowej będzie kluczowa w kontekście ewentualnego utrzymania w rozgrywkach. 

Zagrają o być albo nie być
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Unia zajmuje 15 (przedostatnie miejsce), a Dąb jest pozycję nad raciborską drużyną. Obie na ten moment spadają z IV ligi. Obie potrzebują kompletu punktów, by pozytywnie móc myśleć o pozostałych trzech kolejkach kończących sezon 2018/19. 

Sytuacja dla jednych i drugich już jest bardzo zła, bo rywale uciekli na kilka punktów, a wciąż mogą oddalić się o kolejne punkty. Najpewniej kto przegra ten mecz już będzie mógł pakować walizki i myśleć o tym jak rozpocząć przyszły sezon w klasie okręgowej.

Dąb Gaszowice ma na koncie 25 punktów, Unia Racibórz dwa oczka mniej. Wyprzedzają ich Spójnia Landek (26 pkt), Odra Centrum Wodzisław Śląski (29 pkt), Wilki Wilcza (31 pkt) i GKS Radziechowy-Wieprz (32 pkt). Reszta rywali jest już poza zasięgiem drużyn z Raciborza i Gaszowic. 

Jesienią na boisku w Piecach lepszy był Dąb Gaszowice, który wygrał z Unią Racibórz 3:2.

O tym która z drużyn da sobie jeszcze szansę na utrzymanie w czwartej lidze dowiemy się po końcowym gwizdku sobotniego meczu rozgrywanego przy Zamkowej 4 w Raciborzu. Początek meczu o godzinie 17.00.