Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Piłkarze ręczni z Kuźni Raciborskiej w finale wojewódzkim

24.05.2019 11:23 | 0 komentarzy | kozz

W Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej rozegrano 1/2 finału wojewódzkiego w piłce ręcznej chłopców. Do rywalizacji stanęły drużyny ze Szkół Podstawowych z Bielska-Białej, Rybnika, Jastrzębia-Zdroju oraz gospodarzy z Kuźni Raciborskiej.

Piłkarze ręczni z Kuźni Raciborskiej w finale wojewódzkim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym meczu spotkała się drużyna gospodarzy z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Jastrzębia-Zdroju. Zwyciężyli gospodarze z wynikiem 17:6. W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny ze szkół z Rybnika oraz Bielska-Białej. Zwyciężyła drużyna z Bielska-Białej z wynikiem 7:5. W walce o trzecie miejsce spotkały się zespoły z Rybnika i Jastrzębia-Zdroju. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników ukazał się remis 4:4. Po rzutach karnych zwyciężyła drużyna z Jastrzębia-Zdroju. W finale zmierzyły się drużyny ze szkół z Bielska-Białej oraz gospodarzy z Kuźni Raciborskiej. Zwyciężyła drużyna z kuźniańskiej Szkoły Podstawowej 19:7 awansując tym samym do finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci. Sędzią zawodów był Marceli Winkler. Uczniów zwycięskiej drużyny przygotowali trener Andrzej Ścierko oraz nauczyciel wychowania fizycznego Gabriela Brzeźniak.

Wyniki:

  • I miejsce Szkoła Podstawowa z Kuźni Raciborskiej
  • II miejsce Szkoła Podstawowa z Bielska-Białej
  • III miejsce Szkoła Podstawowa z Jastrzębia-Zdroju
  • IV miejsce Szkoła Podstawowa z Rybnika

Skład zwycięskiej drużyny:

Józef Halas, Mateusz Kijas, Patryk Mocha, Olaf Patera, Patryk Rybczyński, Łukasz Skolik, Szymon Urbaniec, Maksymilian Włodarczyk, Wojciech Wojnar, Borys Wójcik, Adam Zamkotowicz.