Niedziela, 5 grudnia 2021

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Czy koalicja dyscyplinuje prezydenta Polowego?

17.04.2019 14:44 | 8 komentarzy | ma.w

W lokalnym przekazie medialnym pojawiła się informacja o rzekomej męskiej rozmowie, jaką radni miejscy koalicji rządzącej Raciborzem (Polowy – Fita) mieli odbyć z prezydentem Dariuszem Polowym na temat jego decyzji kadrowych, związanych z obsadą stanowiska szefa wydziału edukacji i konkursu na dyrektora OSiR. Zapytaliśmy w urzędzie o szczegóły takiej „połajanki”.

Czy koalicja dyscyplinuje prezydenta Polowego?
Marian Czerner uważa, że za decyzje personalne bierze odpowiedzialność prezydent miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sam prezydent niechętnie odnosił do tych informacji. Przyjął je ze zdziwieniem, można było odnieść wrażenie, że nie wie nic o opisanej w mediach sytuacji, bo kręcił głową z niedowierzaniem. Koalicjant Polowego – wiceprezydent Michał Fita dosłownie uciekł od komentowania tego tematu. Bardziej rozmowny okazał się wiceprzewodniczący rady miasta Marian Czerner mówiąc Nowinom, że w gronie koalicjantów odbywają się ostatnio liczne rozmowy, w których pojawił się także wątek braku informacji na temat niektórych posunięć prezydenta. Radni dowiadywali się o nich już po podjętych decyzjach, a woleliby być informowani prędzej.

M. Czerner skomentował dla nas zatrudnienie w roli szefa edukacji Krzysztofa Żychskiego, które spotkało się z różnymi reakcjami w środowisku nauczycielskim (Żychski jest przedsiębiorcą, studia związane z oświatą kończył na początku ubiegłej dekady, w szkole nigdy nie pracował – przyp. red.). - Jestem zwolennikiem poglądu, że pracodawca ma prawo dobierania sobie współpracowników, z czego jest później rozliczany. To jego osobista decyzja – podkreślał Marian Czerner. Wiceprzewodniczący rady podkreślił, że o jakichś męskich rozmowach z prezydentem nic nie wie, a dyskusje w gronie koalicji, w jakich brał udział, nigdy dotąd nie były kłótnią.

Na jednej z posesyjnych konferencji prasowych prezydenta Polowego padło pytanie o możliwość wygrania konkursu na dyrektora OSiR przez Dariusza Ronina organizatora referendum w sprawie odwołania prezydenta Lenka w środku ubiegłej kadencji samorządu. Polowy nie komentował tych dziennikarskich spekulacji. Z naszych informacji wynika, że D. Ronin nie przystąpił do tego konkursu. Ta sytuacja także miała być tematem męskiej rozmowy koalicjantów z prezydentem. D. Polowy nie potwierdził nam, że doszło do jakiegoś gabinetowego dialogu na ten temat.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marian Czerner

Marian Czerner

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz w kadencji 2018-2023, wcześniej wice.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza