środa, 26 stycznia 2022

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

06.04.2019 16:35 | 2 komentarze | mad

Specjały regionalnej kuchni zaprezentowano w sobotę 6 kwietnia w Pietrowicach Wielkich na 12. Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych. Smak i wygląd oceniało jury złożone m.in. z polityków.

Wielkanocne stoły w Pietrowicach Wielkich. Po raz pierwszy pokazał się Racibórz [ZDJĘCIA, FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W Centrum Społeczno-Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich wystawiono w tym roku osiemnaście stołów. Pojawili się reprezentanci z: Gródczanek, Pietrowic Wielkich, Kornic, Cyprzanowa, Żerdzin, Pawłowa, Samborowic, Amandowa, Krowiarek, Makowa, Kuźni Raciborskiej, Nędzy, Bojanowa, Gamowa, Szonowic, Kornowaca oraz Roszkowa. Po raz pierwszy zaprezentowało się również Miasto Racibórz, zaserwowało kołacz.

Choć formalnie to konkurs, to zwycięzcami są wszyscy za trud przygotowań i smakowite efekty. Celem wydarzenie jest prezentacja, propagowanie i ocalenie od zapomnienia tradycyjnych potraw i produktów przygotowywanych na Wielkanoc według starych receptur. A także przekazanie młodemu pokoleniu tradycji kulinarnych związanych z regionem.

Potrawy oceniała komisja pod przewodnictwem Barbary Majnusz doradcy ze Śląskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego. W składzie znaleźli się: starosta Grzegorz Swoboda, dyrektor ŚODR Marek Dziubek, zastępca dyrektora ŚODR Anna Szymik, poseł Izabela Kloc, prezydent Raciborza Dariusz Polowy, senator Adam Gawęda oraz Monika Łyczko radna z Pietrowic Wielkich.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Monika Łyczko

Monika Łyczko

Radna gminy Pietrowic Wielkie