Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Chcesz usunąć złamane drzewo ze swojej posesji? Nie zapomnij zadzwonić do urzędu

27.03.2019 14:01 | 1 komentarz | ż

Po ostatniej wichurze wciąż jeszcze w mieście widać ślady. Do Urzędu Miasta Racibórz wpłynęło kilkadziesiąt pism informujących o tym, że porywisty wiatr wywrócił lub złamał drzewa.

Chcesz usunąć złamane drzewo ze swojej posesji? Nie zapomnij zadzwonić do urzędu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Łącznie mieszkańcy poinformowali aż o 73 przypadkach pojawienia się złomów (drzew, w których złamał się pień) lub wywrotów (drzew, które zostały wyrwane z korzeniami z gruntu).

Przypominamy, że mieszkańcy mogą samodzielnie usunąć ze swojej posesji takie drzewa, ale najpierw muszą poinformować o tym urząd miasta. Wówczas na miejsce udają się pracownicy urzędu, którzy dokumentują ten fakt. Jeśli drzewo zostało wywrócone lub złamane i doszło do interwencji Straży Pożarnej, wówczas strażacy również informują o tym urząd w ciągu 30 dni od usunięcia drzewa. Straż dostarcza wtedy także do urzędu dokumentację fotograficzną ze zdarzenia.

Na terenach, które należą do miasta Racibórz wiatr również dokonał spustoszeń. Ofiarami wichury zostało 16 drzew z terenów parków, skwerów i zieleni, 4 drzewa, które rosły w pasie przydrożnym oraz 3 drzewa, które rosły na nieużytkach.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż