Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Konferencja starosty Swobody. Czesi znów "zawalili" dotację na słodownię

30.01.2019 14:01 | 2 komentarze | ma.w

Rankiem 30 stycznia starosta raciborski Grzegorz Swoboda i jego zastępca Marek Kurpis spotkali się z dziennikarzami lokalnych mediów. Mówiono m.in. o luksusowym oddziale VIP w szpitalu, 5 milionach złotych na remont Zamku Piastowskiego i współpracy z Kościołem w nauczaniu religii w salkach.

Konferencja starosty Swobody. Czesi znów "zawalili" dotację na słodownię
Konferencję posesyjną zorganizowano po raz pierwszy w sali na parterze tzw. żółtego budynku starostwa. Ma być to stałe miejsce spotkań z mediami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta G. Swoboda mówił m.in. o tematach styczniowej sesji rady powiatu. Wspomniał m.in. o rosnących nadziejach na pozyskanie 10 mln zł na utworzenie na Gamowskiej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dzielił się wrażeniami z wizyty w Markischer Kreis w Niemczech, gdzie delegacja raciborska zapoznała się z funkcjonowaniem tamtejszego szpitala.

Włodarz powiatu poruszył też wątek problemów komunikacyjnych jakie generuje rozbudowa fabryki Eko-Okien pod Pietrowicami Wielkimi.

Starosta wypowiedział się na temat postawy prezydenta Raciborza, który nie chce dotować miejscowego PKS-u. Przewoźnika zdecydowały się wspierać finansowo wszystkie pozostałe gminy powiatu raciborskiego.

Wicestarosta Marek Kurpis podał jak starostwo przygotowuje się do obsługi w swoich szkołach podwójnego rocznika nowych uczniów. Mówił m.in. czy lekcje będą odbywały się w soboty?

M. Kurpis odniósł się również do zapowiedzi organizacji strajku przez środowisko nauczycielskie.

Wicestarosta Poinformował także o stanie obecnym starań powiatu o unijną dotację na remont słodowni Zamku Piastowskiego.

Pełny zapis video konferencji można obejrzeć dzięki prowadzonej przez nas trasmisji "na żywo" z dzisiejszego spotkania z mediami. Jest on dostępny poniżej lub na profilu nowiny.pl na Facebooku.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.