Niedziela, 5 grudnia 2021

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Radny Łukasz Chrząszcz o odśnieżaniu dróg w Wodzisławiu: "Jak u Barei"

09.01.2019 11:37 | 3 komentarze | mak

Wodzisławski radny Łukasz Chrząszcz z ugrupowania Wodzisław 2.0 interweniuje w sprawie zimowego utrzymania dróg w mieście. - Dostaję wiadomości o skandalicznym stanie dróg w Wodzisławiu - podkreśla radny i apeluje do prezydenta o wprowadzenie zmian. Zdaniem rajcy dobrym rozwiązaniem będzie przejęcie przez miasto utrzymania dróg powiatowych - tak samo jak w Radlinie.

Radny Łukasz Chrząszcz o odśnieżaniu dróg w Wodzisławiu: "Jak u Barei"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Łukasz Chrząszcz złożył interpelację dotyczącą utrzymania dróg w Wodzisławiu. - Dostaję wiadomości o skandalicznym stanie dróg w Wodzisławiu, np. ul. Wałowa, Radlińska, Chrobrego, Matuszczyka. Za odśnieżanie i posypywanie dróg w mieście odpowiadają aż 4 podmioty. W praktyce wygląda to tak, że gdy miejski traktor jedzie z jednej ulicy na drugą to podnosi pług, aby przypadkiem nie odśnieżyć drogi powiatowej. I na odwrót. Jak u Barei - uważa radny.

Zdaniem rajcy Wodzisław powinien wziąć przykład z Radlina, który już jakiś czas temu przejął od powiatu wodzisławskiego utrzymanie powiatowych dróg na terenie miasta i otrzymuje na ten cel dotację. - W wielu miastach poradzono sobie z tym. Na przykład w Radlinie miasto przejęło od powiatu utrzymanie dróg powiatowych i dostaje na ten cel dotację z powiatu. Tam wszystkie drogi w mieście odśnieża miasto i mieszkańcy nie muszą sprawdzać, do kogo dzwonić. Mając na uwadze skargi wodzisławian i doświadczenia innych samorządów, wystosowałem interpelację do pana prezydenta Mieczysława Kiecy - wyjaśnia radny. - Wniosłem o zbadanie finansowych i technicznych możliwości przejęcia w utrzymanie od 2020 roku dróg powiatowych na terenie Wodzisławia, na podobnych zasadach jak zrobił to Radlin. Poprosiłem też o wykonanie audytu w Służbach Komunalnych Miasta, czy środki finansowe przeznaczone na realizację „Akcji Zima” są wystarczające. Słyszałem plotki, że pieniądze w SKM się kończą, a mamy przecież dopiero styczeń! Mam nadzieję, że przepłacenie za przetarg na komunikację nie spowoduje braku środków na utrzymanie dróg - puentuje radny Łukasz Chrząszcz.