Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

W Łaziskach powstanie kolejny odcinek trasy rowerowej

02.01.2019 11:47 | 1 komentarz | art

Urząd Gminy w Godowie ogłosił przetarg na budowę kolejnego odcinka trasy rowerowej w ramach projektu Żelazny Szlak Rowerowy, realizowanego wspólnie przez Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice i czeskie Piotrowice przy wsparciu unijnych środków. Trasa powstanie w Łaziskach. 

W Łaziskach powstanie kolejny odcinek trasy rowerowej
W lipcu został oddany do użytku pierwszy odcinek Żelaznego Szlaku Rowerowego. Kończy się przy ul. 1 Maja. Nie będzie póki co połączony z kolejnym odcinkiem trasy, która powstanie w Łaziskach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogłoszony 28 grudnia przetarg dotyczy budowy ścieżki rowerowej o długości 1408 m, która ma biagnąć po torowisku dawnej linii kolejowej nr 159

Zakres zadania obejmuje zagospodarowanie ciągów kolejowych na odcinku przebiegającym od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich w Łaziskach (okolice dawnego przejazdu kolejowego nieopodal skrzyżowania ul. Powstańców z ul. Stawową) do skrzyżowania z ulicą 1 Dworcową w Łaziskach. Przetarg zakłada budowę nowej trasy rowerowej o nawierzchni przepuszczalnej mineralno-poliuretanowej wraz z podbudową, zjazdów, przebudowę skrzyżowań wraz z organizacją ruchu oraz wykonanie miejsc rekreacyjnych i pozostałej infrastruktury.

Oferty na wykonanie trasy zbierane są do 15 stycznia. Sama trasa ma być gotowa do końca października 2019 r. Nie będzie się ona jednak łączyć bezpośrednio z wybudowaną wcześniej trasą. Przypomnijmy, w 2017 r. Godów zaczął budowę pierwszego odcinka trasy rowerowej na torowisku od granicy z Jastrzębiem do Godowa. Ścieżkę o długości 2,8 km oddano do użytku w lipcu 2018 r. 

Póki co w okolicach dawnego dworca kolejowego w Godowie nie ma możliwości wybudowania trasy rowerowej, która połączyłaby oba odcinki - zarówno ten już wybudowany, jak i ten na który ogłoszono przetarg. Gmina nie jest bowiem właścicielem dworca, a bez tego nie może w jego okolicy budować ściezki. Dlatego, żeby przejechać z jednej ścieżki na drugą, rowerzyści będą musieli korzystać z dróg publicznych.