Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Prezydent Polowy o fajerwerkach i zwierzętach: edukacja zamiast zakazów

30.12.2018 22:12 | 11 komentarzy | ma.w

Włodarz Raciborza mówił o stanowisku magistratu w sprawie zakazu hucznego sylwestra na swojej konferencji posesyjnej. Twierdzi, że należy położyć nacisk na edukację. Oznajmił, że sam będzie strzelał w niebo o północy ostatniego dnia roku.

Prezydent Polowy o fajerwerkach i zwierzętach: edukacja zamiast zakazów
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy mówi, że huk nie jest mu obcy jako miłośnikowi strzelania z broni palnej - na zdjęciu na strzelnicy rafakowskiej podczas turnieju strzeleckiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy powiedział dziennikarzom lokalnych mediów: Jeżeli ktoś z mieszkańców jest w stanie poświęcić radość z korzystania z fajerwerków ze względu na zwierzęta, które źle znoszą taki huk to apeluję aby w ten sposób się do tego dostosować.

Nowiny spytały wówczas prezydenta Polowego czy sam strzela w sylwestra?

- Nie będę ukrywał, że tak. Huk nie jest mi obcy, ale robię to poza centrum Raciborza (D. Polowy mieszka w dzielnicy Ocice - przyp. red.) - stwierdził.

Padło przy tym pytanie: Czy prezydent Polowy sam zastosuje się do swego apelu? Czy poświęci radość z puszczania fajerwerków w imię dobra zwierząt?

- Mamy taki zwyczaj na ulicy gdzie mieszkam, że nie strzelamy przy domach tylko idziemy w pola, daleko od zabudowań, a potem sprzątamy to co pozostało. Są z nami dzieci, które w ten sposób edukujemy - zaznaczył Dariusz Polowy.

Na uwagę, że w pobliżu miejsca, skąd prezydent i sąsiedzi urządzą strzelanie fajerwerkami, może przebywać zwierzyna leśna (przez tereny pól przemieszczają się często m.in. sarny, zające czy lisy), D. Polowy odparł, że zbliżająca się tam w sylwestra grupa mieszkańców Ocic sygnalizuje swe nadejście w wystarczająco głośny sposób aby zwierzęta się spłoszyły.

Tutaj można obejrzeć konferencję D. Polowego z grudnia 2018

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza