Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Zestaw świątecznych pytań, cz. 52: Mateusz Kurc

24.12.2018 18:30 | 0 komentarzy | adi

Ze świątecznym zestawem pytań zmierzył się także Mateusz Kurc, trener grup młodzieżowych w ROW 1964 Rybnik.

Zestaw świątecznych pytań, cz. 52: Mateusz Kurc
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1. Czy wierzyłeś w Świętego Mikołaja, Dzieciątko lub Gwiazdora? Jeśli tak, to kiedy przestałeś?

 • Wierzyłem zarówno w Mikołaja jak i Dzieciątko. Mikołaj był 6 grudnia, a Dzieciątko "odwiedzało" nas po Wigilii. Wierzyć przestałem wtedy, gdy nakryłem ojca jak daje prezenty pod choinkę. Myślę, że miałem wtedy około 13 lat.

2. Kalendarz adwentowy. Czekoladki jadłeś dzień po dniu czy wszystkie na raz?

 • Kalendarz adwentowy znikał u mnie i szybko i w regulaminowym terminie. Były okresy, gdy byłem asertywny i dzień po dniu. Ale były też takie adwenty, gdzie mocno mnie ciekawiło co jest jutro w kalendarzu.

3. Choinka sztuczna czy żywa?

 • W domu rodzinnym zawsze była choinka sztuczna. Obiecałem sobie, że w "moim domu" będzie żywa i tego się trzymamy.

4. Tradycyjne 12 potraw czy mniej/więcej?

 • Różnie, nie było reguły. Poza tym zawsze był problem kto to wszystko zje, więc Mama argumentowała iż nie musi być 12 by potem jedzenia nie wyrzucać. Wszak niektórzy nie mają co jeść. Gdy już było 12 potraw to tylko wszystkiego po trochę by się nie zmarnowało i zniszczyło.

5. Kto w domu szykuje świąteczne potrawy?

 • Zdecydowanie rodzice czy teściowie, żona trochę pomaga. Jednak w domu rodzinnym pomagałem tacie (czyt. kibicowałem) gdy robił sałatkę ziemniaczaną. Dla mnie zawsze to był rytuał gdy tyle warzyw gotowanych musiał pokroić i w wielkiej misce wymieszać.

6. Czy objadasz się podczas świąt?

 • Od paru lat staram się nie, ale w tym roku może być inaczej. Parę kilo schudłem, trochę biegam, to może coś więcej w tym roku "wpadnie". Zawsze czekam na sałatkę ziemniaczaną taty i kapustę z grzybami od babci. Tylko oni tak potrafią dobrze je przygotować.

7. Najlepszy prezent jaki dostałeś pod choinkę.

 • Na pewno nie skarpetki ani piżama. Myślę, że klocki lego to były najlepsze prezenty, nawet teraz gdy córka dostaje to... tata pomaga układać. Myślę, że fajnym prezentem było również powiedzenie "tak" 28.12.2013 roku przez moją żonę Agnieszkę.

8. Najzabawniejsza sytuacja w życiu związana ze świętami.

 • Nakrycie ojca jak chciał pod choinkę dać "prezent" dla mnie, a to były oszkrabiny (obierki z ziemniaków). Że niby byłem niegrzeczny. Fajne się wtedy tłumaczył, że to nie on, a Dzieciątko mu to dało.

9. Czy w Wigilię przemówiło do Ciebie jakieś zwierzę? Jakie?

 • A brat się liczy? ;) Żart oczywiście. Pozdrawiam Szymona.

10. Czy oglądasz filmy o Kevinie? (np. Kevin sam w domu).

 • Ja nie, ale brat nie odpuszcza. Ja tam czekam zawsze na drugi dzień świąt i na ligę angielską, tzw.: boxing day. Na to zawsze rezerwuję sobie czas w święta.

11. Twoje wymarzone spędzenie nocy sylwestrowej.

 • Od lat spędzamy sylwestra z przyjaciółmi. Zawsze w tym samym gronie i właśnie z nimi wyobrażam sobie wymarzonego sylwestra w domku w górach, w trakcie białej pięknej zimy.

12. Twoje największe marzenie na 2019 rok.

 • Zrobienie kolejnego kroku zawodowego jako trener. Dołączyć do sztabu szkoleniowego którejś z młodzieżowych kadr Polski. Może dołączyć do jakiegoś zespołu na poziomie centralnym, może poprowadzenie jakiegoś 3-ligowego zespołu. Kolejny krok zawodowy, który pomoże zrealizować docelowe marzenie. Jeśli można, chciałbym skorzystać z okazji i życzyć wszystkim zdrowych, wesołych świąt. By w każdy z nas zrealizowało wydarzyło się Boże Narodzenie, widząc w ten czas nie tylko siebie, ale i drugiego człowieka. I aby rok 2019 był lepszy niż 2018. pozdROWienia dla wszystkich!