Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

ZSOMS wprowadza innowacje w systemie szkolenia sportowego [ZDJĘCIA]

11.12.2018 14:12 | 2 komentarze | dud

W poprzednim tygodniu (6 i 7 grudnia) kadra trenerska Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyła szkolenie w zakresie treningu funkcjonalnego.

ZSOMS wprowadza innowacje w systemie szkolenia sportowego [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz drugi placówkę odwiedził Dorian Łomża – trener światowej klasy, pracownik kliniki ortopedycznej i medycyny sportowej CAROLINA Medical Center w Warszawie. Tym razem sesje treningowe zostały podzielone na cztery moduły: pierwszy- spotkanie z rodzicami, przedstawienie założeń programu treningu funkcjonalnego, zjawisko kontuzji, regeneracji, prawidłowego wyżywienia i nawadniania.

Kolejne moduły to spotkania z trenerami pływania, zapasów, piłki nożnej i lekkiej atletyki, na których zostały zaprezentowane testy mobilności, stabilności i FMS. Ponadto sztaby trenerskie otrzymały zestaw ćwiczeń oraz przykładowe  plany treningowe z zakresu poprawy funkcjonalności. Ważnym elementem były przykładowe rozgrzewki dostosowane do specjalizacji treningowej, wieku uczestników, stopnia zaawansowania oraz okresu treningowego.

Od stycznia ZSOMS wprowadzi treningi funkcjonale jako niezbędny element w specjalizacji sportowej. Prawidłowe wzorce ruchowe, mobilność i stabilność to cechy składowe efektywnej jednostki treningowej. Świadomość sprawczości i poczucia odpowiedzialności rodzicielskiej ułatwi i wzmocni proces szkolenia.

Sportowiec bowiem jest tak mocny, jak mocne jest jego najsłabsze ogniwo. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl