Poniedziałek, 25 października 2021

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Biblioteka zachęca: wypożycz ebook pod choinkę

11.12.2018 14:02 | 0 komentarzy | d

W grudniowej, świątecznej odsłonie akcji prezent od Ibuk Libra, raciborska biblioteka proponuje swoim czytelnikom książkę Ewy Rzechorzek „MODA POLSKA. Warszawa”. Książka dostępna jest w darmowym dostępie na platformie Ibuk Libra do 31 grudnia.

Biblioteka zachęca: wypożycz ebook pod choinkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak po wojnie organizowały się w Warszawie warsztaty krawieckie? Jak w latach 50. ewoluowały fasony kobiecych okryć: od bezkształtnego płaszcza po mężu do spektakularnych paryskich linii? Czym były „żywe żurnale mody”? Jak propagowano polską modę w kraju i za granicą? Ewa Rzechorzek w swojej książce opisuje bogatą i barwną historię Mody Polskiej – instytucji, której za zadanie postawiono edukację w zakresie mody i stylu. W fascynujący sposób opowiada o szczegółach kroju, fakturze tkanin, zapachu perfum. Przede wszystkim jednak skupia się na najważniejszym elemencie sukcesu przedsiębiorstwa: na ludziach. Fundamentem opowieści są losy Jadwigi Grabowskiej – „ministra mody” w Polsce. Rodaczki nie miały u niej wysokich notowań, a lista zarzutów była długa: nie dbają o linię, nie potrafią się poruszać, brzydko siedzą, źle dobierają odcień pończoch, nie dbają o obuwie, są źle uczesane. I oczywiście nie potrafią się ubrać! Nie bez przyczyny w 1946 roku Grabowska obrała sobie misję „odbudowy polskiej kobiety”.

- Mamy nadzieję, że w szale przedświątecznych zakupów, proponowana przez nas publikacja umili naszym czytelnikom czas a może nawet stanie się inspiracją. Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.