środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

PKSem z Raciborza do Kietrza, Baborowa i Głubczyc. Spotkanie starostów w sprawie komunikacji

03.12.2018 09:48 | 1 komentarz | (q)

W ubiegły piątek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Głubczycach odbyło się spotkanie starosty raciborskiego Grzegorza Swobody, wicestarosty Marka Kurpisa oraz prezesa zarządu PKS w Raciborzu Damiana Knury ze starostą głubczyckim Piotrem Soczyńskim oraz prezesem zarządu PKS w Głubczycach Wiesławem Bednarskim.

PKSem z Raciborza do Kietrza, Baborowa i Głubczyc. Spotkanie starostów w sprawie komunikacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Była to pierwsza oficjalna wizyta poświęcona omówieniu funkcjonowania powiatowych spółek transportowych i ich wzajemnej współpracy na wspólnie obsługiwanych kierunkach z Raciborza do Kietrza, Baborowa i Głubczyc.

- Zależy nam, by zapewnić sprawną komunikację dla mieszkańców powiatu raciborskiego nie tylko na terenie naszego powiatu ale także do powiatów ościennych – informuje wicestarosta Marek Kurpis. Rozpoczęliśmy starania, by oferta przewozowa PKS-u stała się jeszcze bardziej atrakcyjna i komfortowa – dodaje.

Podczas rozmowy prezes zarządu raciborskiego PKS-u Damian Knura przedstawił wstępną koncepcję współdziałania obu PKS-ów na wymienionych kierunkach, z uwzględnieniem zapisów ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Z uwagi na fakt, że od 1 lutego 2019 r. PKS Racibórz będzie obsługiwał własne linie autobusowe w ramach powiatowej komunikacji użyteczności publicznej niezbędne stało się wypracowanie modelu działania dla linii wybiegających poza powiat raciborski.

Kolejne robocze spotkania będą odbywać się w powiatowych spółkach PKS i poświęcone będą wypracowaniu optymalnego rozkładu jazdy oraz modelu jego finansowania w ramach umów o świadczenie publicznego transportu zbiorowego.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.