środa, 21 lutego 2024

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Widowiskowe zawody psich zaprzęgów w Rudach [ZDJĘCIA]

03.11.2018 14:50 | 0 komentarzy | mad

Ponad 130 uczestników i trasy o różnym dystansie. Na terenie ośrodka BUK w Rudach odbywają się I Ogólnopolskie Zawody Psich Zaprzęgów "Szczekowyje w Buku". Wydarzenie organizuje Klub Sportowy Wilczy Pakt wraz z Klubem Trango. Zawodnicy rywalizują o Puchar Burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy.

Widowiskowe zawody psich zaprzęgów w Rudach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyścigi psich zaprzęgów to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy (zwani maszerami) są ciągnięci przez psi zaprzęg. – Zrzeszamy kilkadziesiąt klubów z różnych regionów Polski i organizujemy takie wydarzenia w różnych miejscach – mówi Mirosław Piecko, dyrektor techniczny międzynarodowego zrzeszenia klubów psich zaprzęgów ICF. - Władzie Kuźni Raciborskiej poinformowały nas, że chętnie nas przyjmą u siebie, a co za tym idzie, przyjmą sport zaprzęgowy, czyli miłośników psów z ponad przeciętną aktywnością. To nie są kanapowce, czy psy leżące przed kominkiem, to zwierzęta, które lubią przestrzeń i naturę – zauważa nasz rozmówca.

Mirosław Piecko mówi, że ośrodek BUK w Rudach jest idealnym miejscem do organizowania tego typu zawodów. – Im mniej cywilizacji, samochodów, przemysłu, tym lepiej. Bardzo cieszymy się, jeśli możemy wejść w las – podkreśla, dodając, że sport zaprzęgowy cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Pozwala na odstresowanie się, a przy tym na oderwanie się od codziennych obowiązków.

Wydarzenie w Rudach potrwa do jutra. Szczegóły TUTAJ.


W najbliższym wydaniu „Nowin Raciborskich” ukaże się wywiad z zarządcą ośrodka BUK w Rudach, Dariuszem Jezierskim. Rozmawiamy m.in. o dokonanych zmianach oraz o kręconych tam zdjęciach do filmu „Zimna wojna”. Numer w sprzedaży od wtorku (6.11).

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.