Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Czy Gamowska ma ostatnią szansę na dofinansowanie SOR?

30.10.2018 14:04 | 0 komentarzy | ma.w

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia powiedział w Raciborzu, że w przypadku kolejnych błędów we wniosku miejscowego Szpitala Rejonowego starającego się o pieniądze na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) może zabraknąć unijnych środków na jego dofinansowanie. Dyrektor Ryszard Rudnik liczy, że dzięki tej inwestycji rozbuduje placówkę i wyszkoli nowych lekarzy.

Czy Gamowska ma ostatnią szansę na dofinansowanie SOR?
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i dyrektor szpitala Ryszard Rudnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że ważą się losy SOR-u na Gamowskiej. W poniedziałek zaproszony przez Dariusza Polowego (wybrany do rady miejskiej 2018-2022; kandydat na prezydenta miasta) wiceminister Cieszyński mówił w Hotelu Racibor o efektach starań Szpitala Rejonowego o pieniądze na nowy oddział.

To już druga próba pozyskania pieniędzy z Unii Europejskiej, którymi dzieli resort zdrowia. Pierwsza była nieudana, ministerstwo odrzuciło wniosek z uwagi na błędy formalne. Jak podkreślił J. Cieszyński był to jedyny przypadek odrzucenia wniosku na 94 złożone w całej Polsce.

Wiceminister dodał, że pula pieniędzy na SOR-y jest na wyczerpaniu (materiał audio). Rozpatrywany jest drugi wniosek z Raciborza, ale wiadomo, że znów zawiera braki. Zdaniem Cieszyńskiego są one do uzupełnienia, ale gdyby do tego nie doszło, to może zabraknąć środków na dofinansowanie inwestycji.

Wiceminister Janusz Cieszyński o SOR.mp3

Jak wyglądają starania o unijną dotację na Gamowskiej? Mówi o nich dyrektor szpitala Ryszard Rudnik. Od dofinansowania zależą też inne plany lecznicy.

Ryszad Rudnik liczy na SOR.mp3

Nowy wniosek złożono w sierpniu i w raciborskim szpitalu odpowiedź ministerstwa oczekiwana była już we wrześniu.

Szpital_wypowiedź o SOR z września 2018.mp3

Ludzie:

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu