środa, 28 lutego 2024

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Ma ich już 20. Kamczyk znów z golem

24.10.2018 19:14 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarka z Krzyżanowic, Ewelina Kamczyk strzeliła w środę bramkę dla Górnika Łęczna w meczu z AZS PWSZ Wałbrzych. Mistrz Polski wygrał 5:1 i zanotował tym samym 10 zwycięstwo w 10 meczu ekstraligi kobiet.

Ma ich już 20. Kamczyk znów z golem
fot. GKS Górnik Łęczna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kamczyk wpisała się na listę strzelców w 80. minucie meczu podwyższając rezultat na 4:1 dla Górnika. Jest to już 20 gol w sezonie dwukrotnej najlepszej snajperki ekstraligi. Teraz pewnie zmierza po trzeci tytuł, choć do końca sezonu jeszcze bardzo daleko. Gonią ją m.in. koleżanki z regionu - Dżesika Jaszek z Cyprzanowa, która w dzisiejszym meczu Czarnych Sosnowiec strzeliła gola w wygranym meczu z Polonią Poznań 7:0 i Nikol Kaletka z Grzędzina, która tym razem bez bramki. Jaszek i Kaletka mają po 8 bramek. Wyprzedzają je Patrícia Hmírová (Czarni Sosnowiec - 10 goli), Patrícia Fischerová (Czarni Sosnowiec - 9 goli) i Dominika Kopińska (Medyk Konin - 9 goli).

Piłkarki z naszego regionu grają w trzech najlepszych klubach ekstraligi. Górniik Łęczna jest zdecydowanym liderem (30 pkt), Czarni Sosnowiec na drugim miejscu (27 pkt), Medyk Konin jest trzeci (23 pkt). Następne mecze w przyszły weekend Czarni Sosnowiec zmierzą się z Górnkiem Łęczna, a Medyk Konin z Olimpią Szczecin.