Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Ćwierć miliona złotych dla szpitala

01.10.2018 21:14 | 0 komentarzy | juk

Fundacja PGE Energia Ciepła przekazała na rzecz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. darowiznę w wysokości 250 tys. zł. Przekazane środki mają pomóc utworzyć i wyposażyć zaplecze zabiegowe w placówce.

Ćwierć miliona złotych dla szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

26 września w Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śl. odbyło się oficjalne przekazanie pieniędzy. Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła oraz Robert Osóbka prezes zarządu Fundacji PGE Energia Ciepła złożyli na ręce Doroty Kowalskiej, dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. czek o wartości 250 tys. zł. W uroczystości wzięła udział także posłanka Izabela Kloc.

Przekazane środki zostaną przeznaczone na przygotowanie zaplecza zabiegowego (szczególnie chirurgii onkologicznej jamy brzusznej) w pomieszczeniach byłego Bloku Operacyjnego. Inwestycja ma wpłynąć na zwiększenie ilość wykonywanych procedur zabiegowych oraz skrócić czas oczekiwania pacjentów na zabiegi operacyjne. - Misją szpitala jest zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu darczyńców możliwa będzie realizacja inwestycji, która przyczyni się do poprawy dostępności świadczeń medycznych na wysokim poziomie - mówi Dorota Kowalska. Dodaje, że bardzo cieszy się z otrzymanego wsparcia, które dowodzi, że wodzisławska lecznica jest istotną i rozwijającą się placówką medyczną nie tylko w powiecie, ale i poza jego granicami.

Darowizna na rzecz wodzisławskiego szpitala jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem Fundacji PGE Energia Ciepła w województwie śląskim. - Jednym z celów Fundacji jest ochrona i promocja zdrowia. Dlatego też wspieramy finansowo projekty poszerzenia zakresu świadczenia usług medycznych na rzecz lokalnej społeczności Śląska – mówi Robert Osóbka.

Ludzie:

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.