Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Gala taneczna zespołu Skaza już w ten weekend

26.09.2018 12:44 | 0 komentarzy | d

- W sobotę i niedzielę, 29 i 30 września o godz. 17.00 zapraszamy na wspaniałą, taneczną ucztę - Galę Zespołu Tanecznego SKAZA – zapowiada Marta Buczkowska z Raciborskiego Centrum Kultury.

Gala taneczna zespołu Skaza już w ten weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gala jest podsumowaniem sezonu artystycznego 2017/2018 oraz jubileuszem 7 lat działalności zespołu. Podczas gali zaprezentują się wszystkie grupy taneczne SKAZY. Tradycyjnie nie zabraknie licznych niespodzianek.

Zespół Taneczny SKAZA z Raciborza został założony we wrześniu 2011 roku w Raciborskim Centrum Kultury. Instruktorem, choreografem i opiekunem zespołu od początku istnienia jest Manuela Krzykała, którą wspiera młody, zdolny tancerz i instruktor Denis Chory. Zajęcia z akrobatyki prowadzi Dariusz Moc.

Zespół obecnie składa się z solistów oraz kilkunastu grup, w których tańczy ponad 200 tancerzy od 6 do 45 roku życia. Zespół szkoli się w takich technikach tanecznych jak: taniec klasyczny, taniec jazzowy, taniec współczesny, street dance. Zdobywa nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach oraz turniejach tanecznych. Bierze również udział w licznych pokazach, eventach, warsztatach itp. W tym roku zdobyli m.in. II miejsce w Otwartym Grand Prix Polski w Brzegu.

- SKAZA to nie tylko zespół taneczny to styl życia, pasja, energia, miłość do tańca, przyjaźnie i wielka SKAZ-owa rodzina – komentuje Marta Buczkowska.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK oraz TUTAJ. Honorowane są raciborskie karty: "senior 60+" i "Rodzina +".