Poniedziałek, 21 czerwca 2021

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Branża turystyczna zachwycona ziemią raciborską

13.09.2018 20:05 | 0 komentarzy | d

W dniach 31 sierpnia – 2 września nasz region odwiedziło dwudziestu przedstawicieli branży turystycznej. Spotkanie zorganizowane zostało przez powiat raciborski, Racibórz, Kuźnię Raciborską, Krzyżanowice i Pietrowice Wielkie. 

Branża turystyczna zachwycona ziemią raciborską
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem projektu była prezentacja atrakcji i walorów ziemi raciborskiej wśród osób zawodowo związanych z turystyką. To oni odpowiadają za tworzenie oferty, tworzą programy wycieczek turystycznych, wybierają restauracje, miejsca noclegów i de facto decydują o tym, jakie kierunki wybiorą ich grupy turystyczne.

Na trasie podróży studyjnej znalazły się: zabytkowa stacja kolejki wąskotorowej w Rudach, tamtejsza bazylika i zespół pocysterski, Zamek Piastowski, muzeum, browar, pałac w Chałupkach z otaczającym go parkiem, rynek w Bohuminie, wieża widokowa na meandrach Odry, tworkowski pałac i kościół parafialny, tzw. Urbanek, punkt widokowy w Pogrzebieniu, leśna wioska SPA w Nędzy, drewniany kościółek w Pietrowicach Wielkich - Gródczankach oraz rezerwat Łężczok. Uczestnicy wzięli też udział w Festiwalu Raciborskiej Ulicy.

Co o naszym regionie mówili uczestnicy study tour?

- Poznałem wiele nieznanych mi dotąd atrakcji o znaczeniu regionalnym i krajowym. - Aż wstyd się przyznać, że w tworkowskim kościele i na meandrach Odry jestem po raz pierwszy. - Baza noclegowa i infrastruktura turystyczna pozwalają na organizowanie u Was wycieczek dla osób o sporych wymaganiach. - Rudy to samograj, ale nie można się na nich zatrzymać. - Waszą siłą jest budowanie oferty z uwzględnieniem atrakcji po obu stronach granicy. - W Gródczankach poznaliśmy co to jest słynna, polska gościnność. - Dla cysterskiego żurku warto przejechać i kilkaset kilometrów. - Zamierzam wrócić tutaj z moimi klientami.