Sobota, 24 lipca 2021

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Gmina Krzyżanowice chce sprawiedliwości

10.09.2018 07:00 | 3 komentarze | mad

Podczas tegorocznego święta policji, które zorganizowano 6 lipca na Zamku Piastowskim w Raciborzu, tradycyjnie policjantom wręczono awanse, ale nie tylko. Mundurowi otrzymali też cztery nowe radiowozy. Dwa wozy dedykowano Raciborzowi, po jednym natomiast przekazano do komisariatów w Krzyżanowicach i Kuźni Raciborskiej.

Gmina Krzyżanowice chce sprawiedliwości
Hybrydowy radiowóz marki Toyota Auris został ufundowany przez Urząd Miejski w Krzanowicach, Komendę Wojewódzką wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. – W miarę możliwości staramy się wspierać działalność naszego posterunku, dlatego też z budżetu została wyasygnowana kwota 17 tys. złotych – podkreślał wówczas w rozmowie z nami burmistrz Andrzej Strzedulla.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do sprawy przekazanych samochodów nawiązał wójt Grzegorz Utracki podczas ostatniej sesji. Gmina Krzyżanowice tym razem nie udzieliła wsparcia przy zakupie, mimo że jeden wóz trafił do miejscowego komisariatu. – Mamy na to środki, byliśmy chętni dofinansować radiowóz, jednak w związku z tym, że w 2006, 2009 i 2012 dokładaliśmy się do samochodów policyjnych, a gmina Krzanowice, którą obsługuje komisariat w Krzyżanowicach nigdy nie chciała się dołożyć, to zaproponowałem komendantowi, że tym razem to najpierw Krzanowice się dołożą, a później my – mówił G. Utracki. Poinformował również radnych, że w trakcie rozmowy z komendantem, uzgodnił, że do kolejnego samochodu Krzyżanowice dołożą się bez problemu. – Skoro samochód obsługuje dwie gminy, to jest to trochę niesprawiedliwe, żeby tylko jeden samorząd dokładał się ciągle do zakupu – kontynuował.

Do sprawy odniósł się radny Andrzej Lipiec. – Zadziwia to, że pracodawca nie wyposaża swojego personelu w podstawowe narzędzia pracy. Moim zdaniem, jeżeli ktoś organizuje strukturę, to zapewnia podstawowe narzędzia. Nie ma możliwości, że ktoś przychodzi do pracy i szuka dotacji po to, aby pracować – wygłosił swoje zdanie radny. W wypowiedzi nawiązał też do odpowiedniego oznaczania radiowozów w momencie dotowania ich ze środków gmin. – Mam nadzieję, że jeżeli w przyszłości gmina dofinansuje radiowóz, to będzie on odpowiednio oznakowany – zakończył.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.