Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

13.06.2018 21:27 | 1 komentarz | adi

14 czerwca meczem Rosji z Arabią Saudyjską rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce nożnej. W niektórych miastach powstaną specjalne strefy kibica, w których będzie można oglądać piłkarskie zmagania.

Rusza mundial! Gdzie obejrzymy mecze?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Największa strefa kibica będzie w Gliwicach, gdzie mecze Polaków - na 140-metrowym telebimie - będzie można oglądać przy ulicy Akademickiej 50 w Arenie Gliwice. Wstęp jest jednak płatny - wejściówki w cenie 10 złotych dostępne są na stronie www.ebilet.pl. Widowiska będzie mogło oglądać nawet osiem tysięcy widzów.

Znacznie mniej, bo około tysiąca, będzie mogło oglądać mundial na Arenie Zabrze. Przy Roosevelta rozstawione zostaną dwa duże i dwa małe telebimy, na których wyświetlane będą spotkania Polaków, ćwierćfinały, półfinały i finał. Strefa będzie podzielona na dwie części - jedna będzie na promenadzie zewnętrznej, a druga na wewnętrznej.

999 miejsc siedzących będzie przygotowanych w strefie kibica na terenie Kampusu w Rybniku. Na podwieszanym telebimie obejrzeć będzie można wszystkie mecze mundialu. 300 miejsc siedzących będzie czekać na fanów piłki nożnej w rudzkiej "Stodole" na stadionie LKS Buk Rudy. Wybrane spotkania mistrzostw będą transmitowane na telebimie o wymiarach 4x3. Wstęp bezpłatny.

Oczywiście nie mogło zabraknąć strefy kibica w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Roberta Lewandowskiego. Mecze Polaków będzie można oglądać za darmo. Nie zapłacimy także w Raciborzu, gdzie telebim powstanie na rynku.