Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Katolicka nagroda dla Lubomi. Za co dokładnie?

10.06.2018 18:59 | 0 komentarzy | mak

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP przyznało wójtowi Lubomi wyróżnienie za "wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację oparte na zasadach fair-play". Wyróżnienie wręczono na Jasnej Górze. Pojawiła się spora reprezentacja z gminy Lubomia.

Katolicka nagroda dla Lubomi. Za co dokładnie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 czerwca odbyła się 28. Pielgrzymka Sportowców. Zrzeszyła ona na Jasnej Górze sportowców, trenerów, działaczy, dzieci i młodzież oraz przedstawicieli parafialnych klubów sportowych. Hasłem spotkania były słowa: „Maryjo, obudź w narodzie troskę o wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport oparty na etyce wiary katolickiej”.

Organizatorem spotkania corocznie jest Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP.

Jeszcze przed pielgrzymką do urzędu gminy Lubomia dotarło pismo z informacją, że stowarzyszenie - na wniosek środowisk sportowych - przyznało wójtowi Czesławowi Burkowi wyróżnienie za "wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację oparte na zasadach fair-play".

Z tego powodu na spotkaniu ludzi sportu na Jasnej Górze nie mogło zabraknąć przedstawicieli gminy Lubomia. Wyróżnienie odebrał zastępca wójta Bogdan Burek. W uroczystości wzięli też udział m.in. młodzi sportowcy z terenu gminy.

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia