Sobota, 13 kwietnia 2024

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Dąb Gaszowice wygrał w Tychach i jest bardzo bliski utrzymania się w IV lidze

02.06.2018 13:10 | 1 komentarz | kozz

W sobotę w godzinach poranno-południowych rozegrano mecz XXIX kolejki IV ligi pomiędzy rezerwami pierwszoligowego GKS Tychy, a Dębem Gaszowice.

Dąb Gaszowice wygrał w Tychach i jest bardzo bliski utrzymania się w IV lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

GKS Tychy II znajdujący się w środku tabeli i bedący pewnym utrzymania podejmował wciąż walczący o utrzymanie Dąb Gaszowice. Zespół Dariusza Widawskiego wygrał 2:0 strzelając oba gole przed przerwą. Dąb ma na koncie 35 punktów, a to powinno dać już utrzymanie w lidze.

Wiele zależy od Unii Turza Śląska, która w III lidze gra o utrzymanie. W tym momencie znajduje się na miejscu spadkowym, a to oznacza, że z IV ligi spadną 3 ostatnie drużyny, a 4 od końca rozegra baraż z rywalem z grupy 1 IV ligi. Swoje mecze dziś i jutro rozegrają jeszcze sąsiedzi Dębu w tabeli, którzy mają zgromadzone 32 punkty - Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Kuźnią Ustroń (tyle samo punktów), swój mecz z Drzewiarzem Jasienica rozegra także Spójnia Landek. W XXIX kolejce spotkań zagrają także Unia Racibórz i Beskid Skoczów, którzy są w najgorszej sytuacji i mają odpowiednio 28 i 27 punktów (14. i 15. miejsce).

GKS Tychy II - GKS Dąb Gaszowice 0:2 (0:2)

Gole: Mariusz Kraśniewski 6., 20.