Wtorek, 7 grudnia 2021

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

WCK zakończyło spotkania w dzielnicach

14.05.2018 12:42 | 0 komentarzy | kama

Kolejne spotkania zorganizowane w dzielnicach w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018” zakończone. 10 maja koordynatorzy projektu z Wodzisławskiego Centrum Kultury poznawali potencjał kulturotwórczy mieszkańców Zawady i Radlina II.

WCK zakończyło spotkania w dzielnicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem spotkań, które odbywały się od marca, było m.in. pogłębienie wiedzy na temat potrzeb kulturalnych mieszkańców, poznanie form spędzania czasu wolnego oraz pomysłów na zacieśnienie współpracy pomiędzy osobami i grupami o ciekawych pasjach i zainteresowaniach a Wodzisławskim Centrum Kultury.

- Dzięki wsparciu i współpracy z Narodowym Centrum Kultury staramy się poprzez spotkania z lokalnymi społecznościami tworzyć jeszcze lepszą ofertę kulturalną. Chciałbym, by była ona współtworzona z mieszkańcami i w miarę możliwości odpowiadała na lokalne potrzeby – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Po opracowaniu regulaminu konkursowego WCK ogłosi w czerwcu br. nabór wniosków na oddolne inicjatywy. W ramach konkursu wyłonionych zostanie od trzech do siedmiu przedsięwzięć, na których realizację WCK przeznaczy 23 tys. zł. Na największe szanse mają pomysły, które mogą zostać zrealizowane na terenie wodzisławskich dzielnic: Zawada, Kokoszyce, Wilchwy, Jedłownik Osiedle, Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka i Radlin II.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne.