Piątek, 24 maja 2024

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

Srebro Anny Borowskiej, piąte miejsce Julii Kowalczyk

04.03.2018 13:58 | 0 komentarzy | pm

Dobrze w Warszawie zaprezentowały się judoczki z Rybnika. 

Srebro Anny Borowskiej, piąte miejsce Julii Kowalczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym dniu Warsaw European Open Women 2018, czyli zawodów z cyklu pucharu świata, na tatami zaprezentowały się dwie zawodniczki z Rybnika. Anna Borowska (Kejza Team Rybnik) i Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik) walczyły w wadze do 57 kg.
Pierwsza w Arenie Ursynów zaprezentowała się Kowalczyk. Rybniczanka w inauguracyjnym starciu okazał się lepsza od Marii Skory (Ukraina), a w walce o ćwierćfinał pokonała Anne Schmidt (Niemcy). W nim musiał uznać wyższość Holenderki Dewy Karthaus. Zawodniczka Polonii marząc o medalu musiał wygrać w repasażu z Algierkę Yaminę Halatę i tak też zrobiła. Niestety, bój o brąz przegrała z Turczynką Tugbą Zehir i ostatecznie została sklasyfikowana na dobrym, piątym miejscu.

Jeszcze lepiej w Warszawie zaprezentowała się Anna Borowska, która była w tych zawodach rozstawiona z nr 1. Judoczka reprezentująca klub Kejza Team wygrała kolejno z Czeszkę Verę Zemanovą, Niemką Ines Beischmidr i Turczynką Tugbę Zehir. To dało jej awans do finały. Tam rywalizowała z inną Polką Arletą Podolak, która rozstrzygnęła tę walką na swoją korzyść akcją w parterze. Borowska wywalczył więc srebrny medal.

Zadowolony z występy rybniczanek był trener kadry Polski Marian Tałaj. – To był męczący dzień dla zawodniczek, ale i dla nas trenerów. Najważniejsze, że są jednak owoce tego wszystkiego. Jeżeli chodzi o rybniczanki, to cieszy mnie drugie miejsce Borowskiej i piąte Kowalczyk. Widać u nich zmęczenie po ostatnich treningach, tym bardziej jestem zadowolony z tych wyników, ponieważ żeby je uzyskać, musiały uruchomić „szare komórki”. Nie jest sztuką wygrywać, kiedy jest się w optymalnej formie, ale właśnie wtedy, kiedy jej nie ma. Do mistrzostw Europy zostało jeszcze trochę czasu, będziemy nadal trenować i czekać na zwyżkę formy, która ma być optymalna właśnie podczas ME. Po tych zawodach ruszą kwalifikacje olimpijskie i każdy punkt będzie cenny. Trzeba więc energię zostawić na drugie półrocze. Ania Borowska, Julka Kowalczyk i Arleta Podolak będą walczyć o wyjazd do Tokio w wadze 57 kg. Wszystkie wiedzą, jakie są reguły. Na igrzyska pojedzie zawodniczka, która będzie najwyżej w rankingu – powiedział szkoleniowiec polskich zawodniczek.

Warsaw European Open Women 2018
Kobiety, waga do 57 kg
1. PODOLAK Arleta (POL)
2. BOROWSKA Anna (POL)
3. KARTHAUS Dewy (NED)
3. ZEHIR Tugba (TUR)
5. CAGGIANO Giulia (ITA)
5. KOWALCZYK Julia (POL)
7. BEISCHMIDT Ines (GER)
7. HALATA Yamina (ALG)