Sobota, 4 grudnia 2021

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Festiwal Karaoke "ŚpiewaMY" w WCK

11.01.2018 14:07 | 0 komentarzy | AgaKa

W środę, 24 stycznia Wodzisławskie Centrum Kultury gościć będzie wyjątkowych artystów. Przed nami kolejna edycja Festiwalu Karaoke „ŚpiewaMY” Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z WCK.

Festiwal Karaoke "ŚpiewaMY" w WCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zbliżającej się wielkimi krokami muzycznej imprezie wezmą udział podopieczni z placówek i ośrodków kształcenia specjalnego. W sumie wystąpi 16 uczestników m.in. z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc, z Rybnika, Wodzisławia, z Zakładu Aktywności Zawodowej oraz ze szkół i placówek specjalnych z Rybnika, Jastrzębia i Wodzisławia Śląskiego.

 - Przez ten festiwal podopieczni uczą się otwartości, odkrywają nowe talenty wokalne, poznają swoje mocne strony i często przełamują wewnętrzne bariery. Impreza z założenia miała dać możliwość zaistnienia osobom niepełnosprawnym, gdyż oni również mają potrzebę akceptacji i wyróżnienia  – tłumaczy Aleksandra Hawryl, nauczycielka z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

 W jury oceniającym artystów będą zasiadać:Maja Czyż znana z występów w programie Must Be The Music − Tylko Muzyka, Rafał Karwot wokalista zespołu TABU i Paweł Sobik Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Kilara w Wodzisławiu Śl. Gościnnie wystąpią zespoły: Dżepetto Squad, Turbulencja, Miraż, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Kilara.

 - Tego typu festiwal to niebywała okazja do spotkania się wyjątkowych ludzi. Barwna, interesująca pod wieloma aspektami i przede wszystkim budująca. Jest ona efektem dobrej współpracy obu naszych placówek – dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.