Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Kolejna gmina przekaże pieniądze szpitalowi

10.11.2017 11:32 | 0 komentarzy | mak

78 tys. zł dostanie z budżetu gminy Lubomia szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i aparatury medycznej.

Kolejna gmina przekaże pieniądze szpitalowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na wniosek wójta Lubomi radni podjęli uchwałę o przeznaczeniu środków na rzecz szpitala. – Wiadomo, że samorządy mają ogrom własnych zadań – mówił na sesji 26 października wójt Czesław Burek. – Powstała jednak koncepcja, by każda z gmin przeznaczyła 10 zł od mieszkańca na pomoc dla szpitala. Stąd 78 tys. zł z gminy Lubomia - tłumaczył włodarz.

Na sesji była obecna dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, Dorota Kowalska. Omówiła sytuację lecznicy, przedstawiła plany na przyszłość i dziękowała za wsparcie. – Każda złotówka jest dla nas ważna. Z własnych środków nie jesteśmy w stanie kupić potrzebnego sprzętu i aparatury medycznej, które niejednokrotnie ratują życie naszych pacjentów –- mówiła dyrektor szpitala.

W toku dyskusji radny Antoni Pawełek stwierdził, że nie jest przeciwny finansowemu wsparciu dla szpitala, jednak „same pieniądze nie pomogą”. – Tam trzeba też trochę ludzi „poustawiać” – stwierdził radny i pokazał na swoim przykładzie, co wymagałoby poprawy. Szczególnie w kontekście tego, że szpital działa w dwóch lokalizacjach. – Dostałem skierowanie z przychodni w Rydułtowach na ortopedię w Wodzisławiu. Było napisane „na cito” (bardzo szybko, natychmiast – przyp. red.). Poszedłem na oddział ortopedyczny. Tam ortopeda powiedział, że mnie nie przyjmie, bo trzeba zrobić badania. Więc poszedłem z powrotem do przychodni w Rydułtowach – opowiadał radny Pawełek. Ostatecznie rajcy nie zrobiono badań, więc machnął na to wszystko ręką i po prostu pojechał do szpitala w Raciborzu.

Dyrektor Dorota Kowalska podkreślała, że przygotowany program naprawczy zawiera też punkty dotyczące podniesienia jakości komunikacji. – Będziemy pracować nad jakością. Staramy, się, by było coraz lepiej. Jesteśmy do dyspozycji, wszystkie skargi będziemy wyjaśniać – zapewniła.