środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Piotr Hauder po meczu ze Spójnią Landek. Teraz czas na Gaszowice [WIDEO]

27.10.2017 09:08 | 0 komentarzy | kozz

Unia Racibórz przełamała się i wygrała mecz w IV lidze. Trzy punkty wywalczone ze Spójnią Landek nie poprawiły jednak jej miejsca w tabeli. Trener Piotr Hauder spogląda jednak w przyszłość z optymizmem, bo przede wszystkim gra uległa poprawie. Już w najbliższy weekend raciborska Unia zagra w pobliskich Piecach z Dębem Gaszowice... o ile pogoda na to pozwoli.

Piotr Hauder po meczu ze Spójnią Landek. Teraz czas na Gaszowice [WIDEO]
Paweł Woniakowski jak na kapitana przystało trafia dla Unii z rzutów karnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Czy można mieć obawy przed tym, że pogoda popsuje plany przez co mecz będzie trzeba odwołać? Nie tak odległa historia pokazuje, że jak najbardziej tak. Boisko w Piecach na którym mecze rozgrywa czwartoligowy Dąb Gaszowice przy intensywnych opadach deszczu w szybkim tempie nasiąka niczym gąbka i robi się niezdatne do komfortowej gry.

W tej rundzie jeden mecz Dębu Gaszowice został już odwołany właśnie przez warunki atmosferyczne. Obawy podziela prezes Dębu Jacek Widenka, który niewyklucza opcji, że mecz może być zagrożony. Spoglądając za okno i na krótkoterminową prognozę pogody nie wygląda to dobrze. W okolicach Pieców nie zanosi się, żeby deszcz ustąpił do niedzieli. Decyzję o tym co z meczem poznamy zapewne w niedzielę.

Tymczasem w tabeli sytuacja Unii Racibórz wciąż nie jest wesoła w odróżnieniu do beniaminka z Gaszowic. Dąb świetnie rozgrywa swoje pierwsze mecze na arenach czwartoligowych. 

Podopieczni trenera Zdzisława Marszolika do tej pory zanotowali zaledwie jedną porażkę i to w meczu wyjazdowym z Wilkami Wilcza. W meczach u siebie Dąb dwukrotnie wygrał i czterokrotnie zremisował.

Dąb Gaszowice aktualnie zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli, Unia znajduje się na przedostatnim ze stratą dziewięciu punktów do beniaminka.

Początek meczu w Piecach w niedzielę o godzinie 14:00.