Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Chodnik zamiast drzew

06.09.2017 07:00 | 11 komentarzy | juk

Wycinkę prawie 30 drzew, przewiduje projekt przebudowy ul. Kraszewskiego. W ich miejsce powstanie chodnik i ścieżka rowerowa.

Chodnik zamiast drzew
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W przyszłym roku Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. (PZD) i miasto Pszów planują zrealizować wspólnie inwestycję drogową. Dzięki niej bezpieczeństwo na ul. Kraszewskiego w Pszowie znacznie się poprawi. W ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowany chodnik i ścieżka rowerowa. W efekcie jednak zostanie wyciętych prawie 30 drzew.

Coś dla pieszych i rowerzystów

Koszt realizacji inwestycji zgodnie z kosztorysem inwestorskim opracowanym w 2016 r. wynosi nieco ponad 1,5 mln zł. - Zadanie swoim zakresem obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, budowę chodnika oraz ścieżki rowerowej na odcinku o długości ponad 900 m. Dodatkowo obejmuje przebudowę istniejących wjazdów, budowę platformy przystankowej, umocnienie skarp i nasypów - informuje Jolanta Płodzień z wodzisławskiego PZD. Dodaje, że inwestycje drogowe są konsultowane, a także współfinansowane przez gminy powiatu wodzisławskiego, dlatego rozpoczęcie wspólnej realizacji zadania zostało zaproponowane pszowskim włodarzom na 2018 r.

Ile wytną?

W związku z inwestycją, PZD wystąpiło do urzędu miasta w Pszowie o zgodę na wycinkę kilkunastu drzew. - Na 27 sztuk drzew, otrzymaliśmy już z pszowskiego magistratu decyzję zezwalającą na wycinkę ze względu na kolizję z planowaną inwestycją. Ich usunięcie będzie wykonane do końca 2017 r. - mówi Michał Stabla z wodzisławskiego PZD. Ale ponumerowanych drzew wzdłuż ul. Kraszewskiego jest znacznie więcej. Michał Stabla tłumaczy, że 14 innych drzew jest w kiepskim stanie i mogą powodować zagrożenie dla ruchu drogowego. Dlatego PZD złożyło kolejny wniosek o możliwość ich wycinki.

(juk)